Nastolatek zbił fortunę na PS5! Ponad 50 tys. złotych w krótkim czasie

bartekZ

Nastolatek zbił fortunę na PS5! Młody skalper opowiedział o tym, jak bardzo szybko zarobił około 10 tysięcy funtów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 54 tysięcy złotych. 18-latek skorzystał na tym, że konsole nowej generacji nadal są niebywale trudno dostępne. Jego determinacja pozwoliła mu jednak kupować sprzęt i zwyczajnie drożej sprzedawać. Dzięki temu młodzieniec dorobił się naprawdę pokaźnej sumy. Czy jest to jednak legalne?

Nastolatek zbił fortunę na PS5! Ponad 50 tysięcy złotych w krótkim czasie

Jak zarobić, ale się zbytnio nie narobić? Na to pytanie odpowiedź zna pewien nastolatek z Wielkiej Brytanii. Młodzieniec w krótkim czasie zarobił aż 10 tysięcy funtów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 54 tysięcy złotych. Co więcej, wszystko dzięki PlayStation 5. Zapytacie pewnie - jak to w ogóle możliwe? Okazuje się, że to łatwiejsze niż można przypuszczać.

Jak dobrze wiadomo, nadal istnieją problemy z dostępnością konsoli nowej generacji od Sony. Wszystko przez braki półprzewodników, które skutecznie paraliżują proces produkcyjny sprzętu. Niemniej jednak, od czasu do czasu pojawiają się dostawy, które ze sklepów znikają w mgnieniu oka. Młody Brytyjczyk jest jednak czujny, kupuje konsole po normalnej cenie i sprzedaje je ze znaczną przebitką. A jak dobrze wiadomo, chętnych na taki układ wcale nie brakuje. Niektórzy za konsolę z drugiej ręki płacą nawet 800 funtów.

Na koniec należy dodać, że - przynajmniej jak dotąd - proceder ten nie jest nielegalny. Rząd Wielkiej Brytanii niebawem może to jednak zmienić. Wtedy odsprzedawanie sprzętów takich jak konsole po zawyżonej cenie, nie będzie tak łatwe jak teraz.

Aktualności

Zobacz wszystkie