New World - czy świecie gier jest miejsce na kolejne MMORPG?

writersnotdead

New World to gra typu MMORPG, autorstwa należącego do korporacji Amazon studia Amazon Games, które dotychczas skupiało się przede wszystkim na tworzeniu gier na urządzenia mobilne. Tym, co ma wyróżniać tytuł amerykańskiego studia na tle wielu innych gier tego gatunku, jest na pewno świat gry. Gracz trafia bowiem na wyspę Aeternum, która wzorowana jest na XVII - wiecznej Ameryce, przeżywającej właśnie okres kolonizacji. Wielu ekspertów uważa, że gry MMORPG lata świetności mają już dawno za sobą, czy więc New World może wnieść do środowiska powiew świeżości?

Świat gry i fabuła

Gracz New World trafia do świata rodem z okresu XVII-wiecznej, ogarniętej kolonizatorskim i konkwistadorskim szałem Ameryki. Akcja gry rozgrywać się będzie jednak na terenach fikcyjnej wyspy Aeternum, a nie na prawdziwych mapach odwzorowujących mapę Ameryki. Poza tym, w świecie występować będą elementy fantastyczne, na czele z obecną na wyspie substancją Azoth - dającą wielką moc, która może być wykorzystana tak do dobrych, jak i niecnych celów - a także magiczne siły natury i cywilizacja pierwotnych mieszkańców wyspy.

Rozgrywka 

Mechanika rozgrywki w New World zawierać będzie elementy typowe dla mechanik gier MMORPG, znane między innymi z takich tytułów jak Black Desert, World of Warcraft, Guild Wars 2 czy wielu, wielu innych. Gracze będą więc mogli walczyć tak z potworami, jak i między sobą, zawierać sojusze, tworzyć gildie, uprawiać ziemię, craftować przedmioty, rozwijać własne osady, wytwarzać narzędzia i broń czy budować budynki. Tym, co może nieco odróżniać tytuł Amazon Games od reszty tego typu gier, ma być możliwość posiadania całych wiosek czy terenów ziemskich, które będziemy mogli opodatkować wedle własnego uznania. 

System walki w New World ma być mocno zręcznościowy i, jak twierdzą autorzy gry, przypominać nieco ten, który znamy z serii gier Dark Souls. Duży nacisk położono więc na blokowanie, uniki, kontrolowanie paska staminy i dostosowywanie taktyki pod konkretnych oponentów. Na dostępnych w sieci trailerach możemy zaobserwować starcia PvP pomiędzy bardzo licznymi grupami (np. oblężenia twierdz), a także walkę PvE, w której grupa ludzi zmierzy się ze znacznie przewyższającą ich liczebnie, armią wrogich potworów.

Data premiery

Datę premiery New World zaplanowano na 25 sierpnia 2020 roku. Pomimo szalejącej na świecie pandemii koronawirusa nic nie wskazuje na to, aby zapowiedziana data miała się przesunąć, jest więc naprawdę duża szansa, że gra trafi w ręce graczy pod koniec wakacji.

Kwestie techniczne i sprzętowe

Tytuł może pochwalić się przyjazną dla oka, trójwymiarową grafiką, w której modele postaci i otoczenia zostały przygotowane z najwyższą pieczołowitością. Gra opierać ma się na autorskim silniku studia Amazon Games, przygotowanym specjalnie z myślą o New World. Ponadto, studio zleciło stworzenie oprawy audio z myślą właśnie o swoim tytule, możemy spodziewać się więc klimatycznej muzyki na naprawdę wysokim poziomie. W New World będziemy mogli zagrać na PC, a tytuł nabyć można za pośrednictwem serwisu Steam. Zapowiedziana cena w dniu premiery ma wynosić 142,99 zł.

Aktualności

Zobacz wszystkie