Niezbyt dobra sprzedaż Cyberpunka 2077 na początku 2021 roku

bartekZ

Niezbyt dobra sprzedaż Cyberpunka 2077 na początku 2021 roku. CD Projekt opublikował wyniki finansowe z roku ubiegłego. Na ich podstawie analitycy przewidują, że sprzedaż w trwającym roku dla "Redów" nie jest zbyt dobra. Przynajmniej jak dotąd. Cieniem na wszystkim kłaść mogą się rzecz jasna problemy, jakie wystąpiły przy okazji premiery Cyberpunka.

Niezbyt dobra sprzedaż Cyberpunka 2077 na początku 2021 roku

CD Projekt zaczął powoli ujawniać wyniki sprzedażowe z roku 2020. Jak się okazuje, nie był on wcale taki zły. Jak dobrze wiadomo, zbiegał się on z premierą Cyberpunka 2077, jednak doskonale pamiętamy, jakimi problemami była ona okraszona. I nawet mimo to, zarobki okazały się obiecujące (nawet biorąc pod uwagę fakt, że początkowo zakładano o 13-14% większe przychody, o czym pisze portal PPE.pl).

Biorąc pod uwagę zestawienia przytaczane przez CD Projekt, analitycy już teraz snują wnioski co do tego, jak wygląda sprzedaż Cyberpunka na początku 2021 roku. Aktualnie nie mają jednak dobrych wiadomości. Wychodzi bowiem na to, że na starcie bieżącego roku sprzedano około 0,5 miliona egzemplarzy gry (przy tym założeniu, najbardziej optymistyczny scenariusz to około 2 mln egzemplarzy). Na wspomnianym PPE możemy przeczytać:

"Od początku roku do połowy kwietnia analitycy liczą na sprzedaż "Cyberpunk 2077" w przedziale 0,5-2 mln kopii. Średnia tych prognoz wynosi 1,23 mln egzemplarzy, a ich mediana to 1,35 mln."

Bardzo możliwe jednak, że aktualnie gra notuje tak zwany "dołek sprzedażowy". Wobec tego jest szansa, że wszystko ulegnie poprawie - na to wskazują modele. Warto dodać, że w tym roku ukaże się jeszcze wersja na konsole nowej generacji, co może znacznie poprawić sprzedaż.

Aktualności

Zobacz wszystkie