Gear Tactics - coś dla fanów Gears of War i nie tylko

writersnotdead

Gears Tactics to turowa strategia taktyczna autorstwa połączonych sił dwóch studiów,The Coalition i Splash Damage. Gra jest spin-offem popularnej serii Gears of War. Tym razem, w przeciwieństwie do odsłon wspomnianej serii, w których głównie przychodzi nam strzelać do setek kolejnych wrogów, wcielamy się w rolę taktyka i kierujemy poczynaniami bohaterów z lotu ptaka. W grze przede wszystkim doszukać się można inspiracji grami z serii XCOM.

Świat gry i fabuła

Akcja gry rozgrywa się 10 lat przed wydarzeniami, które zostały przedstawione w pierwszej odsłonie gry serii gears of War. W Gears Tactics gracz wciela się w rolę Gabe'a Diaza, który wraz z kompanami jeszcze raz trafia na planetę Sera, opanowaną przez śmiercionośne potwory określane mianem Szarańczy. Gdy bohaterowie docierają na miejsce szybko odkrywają, że za atak i powstanie Szarańczy odpowiedzialny jest genialny strateg i specjalista od genetyki, Ukkon, który planuje wybicie całej ludzkiej populacji Sery i przejęcie kontroli nad planetą.

Rozgrywka

Gra opiera się na mechanice, w myśl której w każdej potyczce dysponujemy konkretną pulą punktów akcji, które możemy wykorzystywać w dowolny sposób. Większą część Gears Tactis poświęcimy więc na walkę z kolejnymi potworami Szarańczy, przebiegającej w turowym systemie charakterystycznym m.in. dla wspomnianej wcześniej serii XCOM. Kluczową rolę w grze stanowić będzie zmysł taktyczny gracza i strategia, z jaką rozmieścimy naszych bohaterów w każdym ze starć. Co więcej, bohaterowie posiadają unikatowe dla siebie zdolności, a ich wykorzystanie często może przechylić szalę na naszą stronę nawet w pozornie beznadziejnym momencie. Każda z dostępnych postaci charakteryzuje się także innymi statystykami i niezwykle ważne jest umiejętne ich wykorzystanie. Nie chcielibyśmy, aby najbardziej żywotna i najtwardsza postać znalazła się na tyłach, a posiadający duże obrażenia i zasięg, jednak małą pulę punktów zdrowia strzelec, brylował w pierwszej linii i przyjmował na siebie większość obrażeń. 

Kwestie techniczne i sprzętowe

Gears Tactics opiera się na nowoczesnym silniku Unreal Engine 4, dzięki czemu może pochwalić się oprawą graficzną na najwyższym poziomie. W grę zagramy na PC, a docelowo będzie ona także dostępna na konsoli Xbox One jeszcze w 2020 roku. Gears Tactics została naprawdę ciepło odebrana przez graczy, a w serwisie metacritic otrzymała łączną ocenę 81 punktów na 100, co czyni z niej jedną z lepszych gier tego typu w 2020 roku.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core i3 Skylake / AMD FX-6000

Karta graficzna: karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 260X lub lepsza

Pamięć: 8 GB RAM

Dysk: 45 GB HDD

 

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core i5 Coffee Lake / AMD Ryzen 3

Karta graficzna: karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza

Pamięć: 8 GB RAM

Dysk:  45 GB HDD

 

Aktualności

Zobacz wszystkie