Discord nie zostanie sprzedany! Zakończono rozmowy z Microsoftem

adrianG

Discord nie zostanie sprzedany! Taka informacja właśnie obiegła internet. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Discord szuka nowego nabywcy. Firmą, która zainteresowała się kupnem komunikatora był Microsoft. Ponad 10 mld dolarów, taką kwotę proponował Microsoft za Discorda, jednak rozmowy się zakończyły, a żadna transakcja nie została zawarta.

Discord nie zostanie sprzedany! Rozmowy prowadzone z Microsoftem zostały zakończone

Od tygodni w internecie można było wyczytać o nowym nabytku jaki Microsoft wziął sobie na celownik. Tym nabytkiem miał być popularny komunikator Discord. Obie firmy prowadziły ze sobą intensywne rozmowy już od dłuższego czasu. Mówi się, że kwota oferowana przez Microsoft za Discorda wynosiła ponad 10 mld dolarów. Według najnowszych informacji, w najbliższym czasie nie dojdzie do żadnej transakcji.

Obie firmy zakończył prowadzone między sobą rozmowy i finalnie nie doszło do zawarcia żadnej umowy. Nie wiadomo dokładnie co było powodem takiego obrotu spraw. Jedno jednak jest pewne, nie było to spowodowane złożeniem lepszej oferty przez inną firmę. Discord nadal będzie działał jako marka sama w sobie. Twórcy nadal będą rozwijać i zapewniać wsparcie dla swojego komunikatora, który cieszy się dużą popularnością.

Na tę chwilę prawdopodobnie całkowicie zrezygnowano z szukania nowego nabywcy Discorda. Nie można jednak wykluczyć, że w przyszłości mogą być prowadzone poszukiwania kolejnego nabywcy.

Aktualności

Zobacz wszystkie