Ogłoszono współpracę Discorda z Sony! Konsole PlayStation zyskają nowy komunikator i funkcje!

adrianG

Ogłoszono współpracę Discorda z Sony! Popularny komunikator trafi na konsole PlayStation i zaoferuję więcej opcji niż tylko samą aplikację. Discord zostanie połączony z PlayStation Network dzięki czemu gracze zyskają do niego dostęp nawet w grach, a udostępnianie treści będzie łatwe i przyjemne. Discord na PlayStation już jest tworzony, a jego premiera przewidziana jest na początek 2022r.

Ogłoszono współpracę Discorda z Sony! Komunikator będzie dostępny na konsolach PlayStation!

Jakiś czas temu informowaliśmy o próbie przejęcia Discorda przez Microsoft, jednak rozmowy, które toczyły się między firmami zostały zakończone, a żadna umowa nie została zawarta. Wydawać by się mogło, że póki co Discord nie planuje żadnych większych ruchów. Nic bardziej mylnego. Chociaż na tę chwilę Discord nie poszukuje nowego nabywcy to została ogłoszona duża współpraca z firmą Sony.

Posiadacze konsol PlayStation będą zadowoleni. Discord zawita do PlayStation Network. Dla graczy oznacza to, że zostanie dodana aplikacja komunikatora Discord do konsol PlayStation. Jednak to nie wszystko. Discord na PlayStation oprócz aplikacji ma zaoferować znacznie więcej funkcji. W planach jest umożliwienie komunikacji między graczami w trakcie gier oraz innych aktywności. Discord w grach pozwoli również na proste dzielenie się treściami ze znajomymi. Możemy przypuszczać, że będzie można udostępniać zrzuty ekranu z gier oraz transmitować rozgrywkę znajomym. 

Prace nad wdrożeniem Discorda do PlayStation Network już trwają, a ich efektów możemy spodziewać się najwcześniej na początku 2022 r.

Aktualności

Zobacz wszystkie