Nowe PS5 już w 2022 roku? Będzie produkcja ulepszonego modelu!

bartekZ

Nowe PS5 już w 2022 roku? Jak mówią najnowsze doniesienia, niedługo ma wystartować produkcja ulepszonego, nowego modelu pożądanej konsoli! Za wstępny termin podaje się rok 2022. Wszystko mają potwierdzać tajwańskie źródła, które w tym temacie są wyjątkowo dobrze poinformowane. Sama konsola ma być natomiast stworzona z nieco innych komponentów. Co jeszcze może się w niej zmienić?

Nowe PS5 już w 2022 roku? Będzie produkcja ulepszonego modelu konsoli nowej generacji od Sony!

Takich wieści - zwłaszcza na ten moment - chyba nikt się nie spodziewał! Jak się okazuje, Sony już teraz planuje wydanie ulepszonej wersji PS5. Mało tego, pojawiają się nawet informacje, kiedy konsola trafi do produkcji. Wstępny termin to 2022 rok. Właśnie wtedy na linię produkcyjną z dużą dozą prawdopodobieństwa trafi nowe PlayStation 5.

Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie - czym tak naprawdę będzie różnić się zmodyfikowana konsola? Wedle doniesień z Tajwanu, bynajmniej chodzi tutaj o wygląd. Jak czytamy w PPE.pl, sprzęt ma zostać wyposażony w inny procesor niż obecnie znana wersja. Aktualnie używany do produkcji procesor 7nm, ma zastąpić tańszy 6nm (semi-custom) od AMD.

Gołym okiem widać, że Sony tym samym zmniejszy koszty produkcji konsoli. Doniesienia o zmianach w PS5 niejako potwierdził analityk Kantan Games - dr Serkan Toto. Jak jednak wszystko odbije się na graczach? Cóż, czekamy z zapartym tchem na potwierdzenie tychże wieści.

Aktualności

Zobacz wszystkie