Wyniki sprzedaży Resident Evil Village w Japonii. Tak źle nie było już dawno

bartekZ

Wyniki sprzedaży Resident Evil Village w Japonii po tygodniu już znane. Co jednak może zaskakiwać - pozostawiają one sporo do życzenia. Względem wersji poprzednich, nowy Village wypada naprawdę blado. Mowa o wydaniach fizycznych produkcji. Na ten moment sprzedaż na nośnikach fizycznych jest najgorsza od... 19 lat. Nie tego spodziewali się twórcy. Co może mieć na to wpływ?

Wyniki sprzedaży Resident Evil Village w Japonii. Tak źle nie było już dawno - po raz ostatni 19 lat temu!

Ostatni tydzień stał pod znakiem niebywale głośnej premiery Resident Evil Village. Gra przeważnie zbiera niezłe recenzje, chociaż krytycy zwracają uwagę choćby na niewykorzystany do końca potencjał, jaki niosły za sobą upiorne wampirzyce z Lady Dimitrescu na czele. Wydawać by się mogło, że twórcy mogli ten temat rozwinąć nieco lepiej.

Uwagę zwraca jednak sprzedaż fizycznych nośników z grą w Japonii. Pierwsze raporty nie wyglądają zbyt obiecująco, zwłaszcza biorąc pod uwagę lata ubiegłe. Według oficjalnych informacji, gracze w Kraju Kwitnącej Wiśni jak dotąd kupili 149 884 egzemplarzy gry (PS4 i PS5). To o ponad 80 tysięcy egzemplarzy mniej niż w roku 2017, kiedy debiutował Resident Evil 7. Gorsze wyniki niż Village notowały tylko Resident Evil 1 oraz Resident Evil 4.

Z czego może wynikać tak stosunkowo niski wynik? PPE.pl zwraca uwagę, że wiele regionów w Japonii nadal objętych jest stanem wyjątkowym. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, iż dystrybucja cyfrowa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To też może mieć wpływ na niską sprzedaż pudełek.

Aktualności

Zobacz wszystkie