Diablo IV jeszcze w roku 2020?

writersnotdead

Diablo IV jest czwartą odsłoną serii gier RPG typu hack'n'slash autorstwa studia Blizzard Entertainment, które nie bez powodu rozkochały w sobie miliony graczy z całego świata i stał się jedną z najlepszych serii gier RPG w historii. Po bardzo dobrej, przełomowej jedynce, genialnej i kultowej dwójce, wywołującej sporo kontrowersji, jednak na pewno przyzwoitej trójce, nadszedł czas na Diablo IV.

Czy Diablo IV popełni grzechy poprzedniczki?

Twórcy, nauczeni błędami przeszłości, nie planują tak wielkiej i rozbudowanej kampanii marketingowej, jak miało to miejsce w przypadku poprzedniczki. Diablo III było przecież jedną z najmocniej wyczekiwanych gier w historii i pomimo tego, że jest grą naprawdę solidną, nie można powiedzieć, by trójka sprostała napompowanym do granic możliwości oczekiwaniom. Wielokrotnie zarzuca się jej zbytnią "cukierkowość" i dopasowanie klimatu pod szerszego, przede wszystkim młodszego odbiorcę.

Diablo IV ma być swoistym powrotem do korzeni, grą, w której klimat można będzie kroić nożem, a mrok bijący od wszędobylskich demonów nie da o sobie zapomnieć nawet na moment. Studio Blizzard Entartainment zapowiada także nowatorskie podejście do starć PVP. Walki pomiędzy graczami nie będą przesadnie zbalansowane, a siła danej postaci zależeć ma od indywidualnej drogi rozwoju, obranej przez każdego z graczy. Dzięki temu same starcia wpiszą się w klimat i świat gry, który ma być bezwzględny i pozbawiony wspomnianej cukierkowości, która tak bardzo odstręczała fanów w Diablo III.

Diablo IV jeszcze w 2020 roku?

W internecie zawrzało po niedawnym (19.05.2020) wpisie na Reddicie. Użytkownik kryjący się za nickiem Poundcake_64 zapowiedział, że według jego wiedzy, prace nad grą osiągnęły bardzo zaawansowane stadium rozwoju i wbrew oficjalnym zapowiedziom, Diablo IV ma szansę ujrzeć światło dzienne jeszcze w 2020 roku. Choć znalazło się wielu sceptyków, którzy kwestionują prawdziwość jego słów, wpis Poundcake_64 wywołał wśród fanów gry nie małe zamieszanie.

Niezależnie od prawdziwości deklaracji Poundcake'a, lawina spekulacji ruszyła i jedynym, co może ją zatrzymać lub nadać jeszcze większej prędkości, są oficjalne oświadczenia autorów gry. Jeśli zapewnienia użytkownika Reddita okażą się nieprawdą, jest wielce prawdopodobne, że na Diablo IV przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Mimo tego, już dziś znane są minimalne wymagania sprzętowe dla PC-tów.

Procesor: Intel Core i3 lub lepszy

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260 / ATI Radeon HD 48704400

Pamięć: 4 GB RAM

Dysk: 30 GB HDD

 

Aktualności

Zobacz wszystkie