Football Manager 2021 - agenci piłkarzy proponowali twórcom ogromne łapówki!

bartekZ

Football Manager 2021 zadebiutował 24 listopada tego roku i jak zwykle spotkał się ze sporym zainteresowaniem fanów futbolu. I choć gra tak naprawdę nie zaskoczyła niczym szczególnym, wokół niej jak zawsze jest dość głośno. Tym razem bardzo ciekawe informacje na temat najnowszej edycji popularnego FM'a upublicznił Miles Jacobson z ekipy Sports Interactive. Okazało się, że twórcy gry otrzymywali propozycje łapówek w zamian za podniesienie statystyk konkretnych zawodników. Wiemy, dlaczego tak się działo!

Football Manager 2021 - agenci piłkarzy proponowali twórcom ogromne łapówki!

Afera z Football Managerem w tle! Bardzo mocnego wywiadu niedługo po premierze najnowszej odsłony gry udzielił Miles Jacobson ze Sports Intreactive. Jak się okazuje, agenci piłkarzy oferowali twórcom nowego FM'a łapówki! Wszystko w zamian za podniesienie statystyk ich piłkarzy.

Jak zdradza portal gry-online.pl, Jacobson miał udzielić wywiadu w podcaście The Athletic UK. Właśnie tam ujawnił on informacje o propozycjach rzekomych łapówek dla osób odpowiedzialnych za tworzenie Football Managera 21. Agentom piłkarzy zależało na tym, aby ich klienci - czyli zawodnicy - mieli w grze podniesione statystki.

Skąd tak dziwne i wydawałoby się bezsensowne propozycje? Jak dobrze wiadomo, gra Football Manager jest niebywale rozwinięta i niejednokrotnie przewidywała eksplozje talentów młodych, nieznanych jeszcze zawodników, którzy później okazali się być gwiazdami światowej piłki nożnej. Wobec tego, osoby odpowiedzialne za skauting w niektórych drużynach, kontraktując piłkarzy polegali właśnie na Football Managerze.

Niestety, Miles Jacobson nie ujawnił o jakich piłkarzy chodziło, oraz jakie kwoty proponowali twórcom gry ich agenci. Zapewniono przy tym jednak, że żadna z łapówek nie została przyjęta.

Aktualności

Zobacz wszystkie