Będą kolejne next-geny? Xbox potwierdza, że nadal rozwija konsole

bartekZ

Będą kolejne next-geny? Xbox potwierdza, że nie zamierza składać broni w kontekście tworzenia nowych urządzeń. I to mimo innych przesłanek, które mogą wskazywać, że tak może się stać. Głos z tej sprawie zabrały osoby będące ważnymi elementami korporacji. Wszystko wskazuje na to, że już teraz ruszyły prace nad następcą Xbox Series X|S. Mało tego - nie tylko ruszyły, ale nabrały naprawdę niezłego tempa. Kiedy możemy spodziewać się nowej konsoli od Microsoftu?

Będą kolejne next-geny od Microsoftu? Xbox potwierdza, że nadal rozwija konsole!

Od pewnego czasu Microsoft wspomina o rozszerzeniu usług, które bardzo zaniepokoiły konsolowców wybierających właśnie tę markę. Mianowicie, mowa między innymi o wprowadzeniu możliwości Xbox Game Pass bezpośrednio na telewizory. Poza tym firma pracuje także nad tym, aby tego typu usługę uruchomić na monitorach. Momentalnie ożywiło to dyskusję na temat zasadności dalszego istnienia konsol a co za tym idzie - pracy nad nimi.

Zespół Microsoftu jednak uspokaja i zapewnia, że konsolowcy nie powinni się o nic martwić. Nowe konsole nadal będą powstawać, a co więcej - już ruszyły prace nad następcą Xbox Series X|S. Mówiła o tym choćby Liz Hamren, czyli nie byle kto, bo sama wiceprezes korporacji ds. doświadczenia gamingowego. Jej słowa przytacza portal PPE.pl, a najważniejszy ich fragment cytujemy poniżej:

"Już teraz ciężko pracujemy nad nowym sprzętem i platformami, z których część nie ujrzy światła dziennego przez lata."

Wychodzi więc na to, że już teraz rozpoczęły się poważne prace nad kolejną konsolą. Warto zwrócić uwagę, że mówimy o momencie, w którym Xbox Series X|S jest traktowany na rynku jeszcze jako względna nowość.

Aktualności

Zobacz wszystkie