Microsoft wart ponad 2 biliony dolarów! Niesamowity wynik firmy!

adrianG

Microsoft wart ponad 2 biliony dolarów! Najnowsze informacje nie kłamią, firma ustanowiła swoją rekordową wartość. Jest jedną z 2 firm, którym udało się przebić barierę 2 bilionów. Wyżej jest tylko firma Apple, która ustanowiła 2 biliony kapitalizacji rynkowej w 2020 roku.

Microsoft wart ponad 2 biliony dolarów! To drugi taki rekord w historii!

Ogromny sukces Microsoftu! Firma nie zwalnia tempa i notuje coraz to lepsze wyniki. Najnowsze dane wskazują, że firma osiągnęła ponad 2 biliony kapitalizacji rynkowej. Taka kwota robi gigantyczne wrażenie. Microsoft obecnie znajduje się na 2 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej i jednocześnie jest drugą firmą, która ustanowiła taki rekord. Pierwszą firmą, która została wyceniona na 2 biliony było Apple. Miało to miejsce w sierpniu 2020 roku. Po zaledwie 10 miesiącach Microsoft powtórzył wyczyn Apple.

Trzeba jednak pamiętać, że wartość Apple nadal rośnie i jest już znacznie wyżej, dzięki czemu firma nadal znajduje się na pierwszym miejscu. Jak widać Microsoft jest mocnym graczem, więc z dużą pewnością wartość firmy będzie nadal cały czas rosnąć. Nie ma się jednak czemu dziwić, w końcu Microsoft jest producentem wielu programów oraz urządzeń, w tym konsol Xbox, które są jednymi z topowych na rynku. Do Microsoftu należy też najpopularniejszy system operacyjny, czyli Windows. Aktualnie wiodącym systemem firmy jest Windows 10, a już niedługo zostanie wypuszczony Windows 11. Firma od wielu lat rozwija się w dobrym kierunku i wszystko wskazuje na to, że nie zamierzają tego zmieniać.

Aktualności

Zobacz wszystkie