Kody źródłowe GTA III i GTA: Vice City wróciły na GitHub! Czy Take-Two wytoczy proces?

adrianG

Kody źródłowe GTA III i GTA: Vice City wróciły na GitHub! Pomimo reakcji ze strony Take-Two, która wymusiła usunięcie z GitHuba modyfikowanych wersji gier i ich kodów źródłowych, cała zawartość ponownie jest dostępna w serwisie. Pliki są publiczne, więc każdy zainteresowany ma do nich dostęp.

Kody źródłowe GTA III i GTA: Vice City wróciły na GitHub! Czy gry zostaną całkowicie zremasterowane?

Kilka miesięcy temu do sieci trafiły kody źródłowe GTA III i GTA: Vice City. Fani tych gier postanowili wykorzystać inżynierię wsteczną, aby dostać się do ich kodów źródłowych. Prace przyniosły zamierzony efekt i udało się uzyskać kod źródłowy Grand Theft Auto III oraz Grand Theft Auto: Vice City. Następnie rozpoczęto pracę nad odświeżeniem zarówno jednej, jak i drugiej gry.

Twórcy projektu postanowili podzielić się swoim osiągnięciem z resztą społeczności, więc kody źródłowe oraz odświeżone już w pewnym stopniu gry trafiły na GitHub. Jednak nie wszystko poszło po ich myśli, Take-Two dowiedziało się o całej akcji i kazało usunąć z GitHuba wszystko co powiązane było z fanowskim projektem.

Tak się właśnie stało, ale nieoczekiwanie wszystkie pliki ponownie wróciły na GitHuba. To oznacza, że fani tworzący re3 i reVC mogą kontynuować swoje prace i dzielić się ich efektami z społecznością. Nie wiadomo jednak jak na powrót kodów źródłowych ponownie zareaguje Take-Two. Czy wymuszą ponowne usunięcie plików z serwisu, a może pozwą autorów projektu? Czas pokaże jak to się dalej rozwinie.

Aktualności

Zobacz wszystkie