Forza Horizon 5 - niebo ma zdumiewać graczy, zupełna nowość

bartekZ

Forza Horizon 5 nadal zaskakuje, mimo że gra nie ujrzała jeszcze światła dziennego. Zapowiedzi sprawiają jednak, że gracze coraz bardziej nie mogą się doczekać premiery gry. Mówiono już o rekordowo olbrzymiej mapie i wielu nowościach, jakie zaoferuje produkcja. Tym razem twórcy zwracają uwagę na kolejny niebywale istotny element rozgrywki - chodzi o... niebo. Może wydaje się to niezbyt oczywiste, ale jak się okazuje, także ten element ma być unikalnym doświadczeniem w nowej Frozie Horizon.

Forza Horizon 5 - niebo ma zdumiewać graczy, to zupełna nowość. O co chodzi?

Nie milkną echa nowości, jakie zaproponuje Forza Horizon 5. Jeśli wszystko się potwierdzi, czeka nas naprawdę wyśmienita produkcja. Co nowego wiadomo o grze? Tym razem twórcy zwracają uwagę na... niebo. Wraz z rekordowymi terenami, jakie do przemierzania otrzymają gracze, nowym, unikalnym doświadczeniem ma być też to, co dzieje się ponad nami.

Celem twórców miało być mocne zróżnicowanie wrażeń, obojętnie czy w grze występuje dzień, czy jednak noc. Jak podają twórcy, w poprzedniej odsłonie produkcji wykorzystano około 300 presetów nieba. Ludzie odpowiedzialni za tę część grafiki zdradzili, że Forza Horizon 5 to aż - uwaga - 2000 presetów nieba. Różnica względem poprzedniczki jest kolosalna. Niebo zależeć będzie rzecz jasna od pory dnia i zmieniających się warunków pogodowych. Wiele wskazuje na to, że otrzymamy coś, czego jeszcze wcześniej nigdy nie było. Portal PPE.pl w danym temacie pisze:

"Deweloperzy wykorzystali zestaw trzech kamer, które co 30 sekund przechwytywały zdjęcia i łączyły je w obraz o rozdzielczości 12K. Studio zebrało łącznie 75TB danych, a proces trwał ponad 400 godzin."

Jeśli zapowiedzi znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, czeka nas coś naprawdę wielkiego.

Aktualności

Zobacz wszystkie