PS5 czy XSX - co sprzedaje się lepiej? Wielka Brytania nie pozostawia złudzeń

bartekZ

PS5 czy XSX - co sprzedaje się lepiej? Jak dobrze wiadomo, zarówno konsola od Sony, jaki i ta od Microsoftu, mają swoich wiernych fanów i zwolenników. Interesująco wyglądają jednak wyniki sprzedażowe. Jak na ten moment, redakcja VGC dotarła do jeszcze nieoficjalnych, ale dających do myślenia danych. Wynika z nich, że zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się PlayStation 5. Dane pochodzą z Wielkiej Brytanii.

PS5 czy XSX - co sprzedaje się lepiej? Dane z Wielkiej Brytanii są jednoznaczne

Premiera konsol nowej generacji nadal budzi ogromne emocje. Jak zwykle nie mogło zabraknąć także swego rodzaju wojenki zwolenników produktu od Sony ze zwolennikami urządzenia Microsoftu. Argumentów nie ma końca, jednak na koniec i tak całą prawdę o popularności danego sprzętu mówią statystyki. Te jak na razie dla Xboxa są nieubłagane. Z pierwszych doniesień wynika bowiem, że PlayStation 5 bije na głowę pod względem sprzedaży i zainteresowania swojego oponenta.

Redakcja VGC dotarła do wyników sprzedażowych, które nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale pokazują pewną zależność. Wynika z nich, że w dniu premiery Brytyjczycy kupili 155 tysięcy Xboxów nowej generacji. I choć liczba ta wydaje się imponująca - wtedy naszym oczom pojawia się ilość kupionych tuż po premierze konsol od Sony. Ich było aż 250 tysięcy, czyli blisko 100 tysięcy więcej. To spora rozbieżność.

Zainteresowanie PS5 przerosło wszelkie oczekiwania

O tym, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się PlayStation 5, niech świadczy fakt o jego trudnej dostępności. Jak wyjaśnia portal ppe.pl, na wszystko wpływ ma właśnie ponadmiarowe zapotrzebowanie na konsolę, oraz fakt trwania pandemii, która nie pomaga w jej produkcji. Wszytko przez zmniejszenie efektywności fabryk oraz trudności w dostarczaniu poszczególnych komponentów.

Aktualności

Zobacz wszystkie