Battlefield 2042 z rozgrywką cross-play! Będzie podział na dwie grupy!

adrianG

Battlefield 2042 z rozgrywką cross-play! Nowa funkcja gry została ujawniona. Jednak nie wszyscy gracze zagrają ze sobą. Rozgrywka multiplatformowa podzielona będzie na dwie grupy. Dodatkowo pojawi się możliwość swobodnego przesyłania danych z gry pomiędzy platformami.

Battlefield 2042 z rozgrywką cross-play! Dostępne też będzie przesyłanie postępów i zakupów z gry!

Do premiery najnowszej odsłony serii Battlefield pozostało jeszcze trochę czasu. Gracze nie powinni narzekać na brak nowych informacji o grze, bo tych ostatnio trochę się pojawiło. Tym razem twórcy gry postanowili ujawnić, że w Battlefield 2042 będzie można zagrać w trybie cross-play. Jest to świetna informacja dla wielu graczy, a zwłaszcza tych, którzy mają znajomych grających na innej platformie. Rozgrywka cross-play w Battlefield 2042 będzie dostępna między PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S, a osobno dla PlayStation 4 oraz Xbox One.

Powód dla którego nie będzie można grać między starą a nową generacją konsol jest dość oczywisty. Battlefield 2042 na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S zaoferuje rozrywkę do 128 graczy w jednej sesji. Gra w wersji na PlayStation 4 i Xbox One pozwoli zagrać jednocześnie maksymalnie 64 graczom. Dlatego twórcy gry zdecydowali się na taki podział.

Oprócz tego pojawi się możliwość łatwego przenoszenia swoich postępów i zakupów z gry między platformami. W przeciwieństwie do cross-play, przenoszenie swoich danych z gry będzie możliwe pomiędzy wszystkimi platformami na jakie gra się pojawi.

Aktualności

Zobacz wszystkie