Walec rozjechał komputery warte ponad 5 mln zł! Malezja walczy z nielegalnymi kopalniami kryptowalut

adrianG

Walec rozjechał komputery warte ponad 5 mln zł! Nie jest to żaden żart, policja w Malezji skonfiskowała ponad tysiąc komputerów wykorzystywanych do nielegalnego kopania kryptowalut. Oprócz konfiskaty postanowiono rozjechać cały sprzęt walcem. Cały proces niszczenia został nagrany, aby przestrzec wszystkie osoby przed nielegalnym kopaniem kryptowalut.

Walec rozjechał komputery warte ponad 5 mln zł! Wszystkie służyły do kopania kryptowalut!

Kopalnie kryptowalut są dużą zmorą dla wielu osób, a zwłaszcza dla graczy, którzy nie mogą przez to zaopatrzyć się w nowe podzespoły komputerowe. W ostatnim czasie internet obiegła informacja, że Chiny postanowiły zakazać kopania kryptowalut, co spowodowało, że masowo na aukcjach zaczęły pojawiać się karty graficzne i inne części do komputerów.

Koparki kryptowalut pracują całymi dniami, więc wykorzystują przy tym sporo prądu. Niektórzy decydują się obniżyć koszty użytego prądu i pozyskują go nielegalnie.

Malezja postanowiła zająć się kopalniami kryptowalut, które nielegalnie pozyskiwały energię przez co powodowały przerwy w dostawach prądu i naraziły na straty Sarawak Energy Berhad. Skonfiskowano ponad tysiąc komputerów i oskarżono 8 osób o nielegalne kopanie kryptowalut. Jednak to nie wszystko, tamtejsze władze postanowiły rozjechać walcem skonfiskowane komputery. Cały zgromadzony sprzęt był warty ponad 5 mln zł.

Zorganizowana akcja ma być przestrogą dla wszystkich, którzy będą kopali kryptowaluty wykorzystując do tego nielegalnie pozyskiwaną energię.

Aktualności

Zobacz wszystkie