Gry z konsoli i PC dostępne na smartwatcha? Wszystko możliwe dzięki Xbox Cloud Gaming!

adrianG

Gry z konsoli i PC dostępne na smartwatcha? Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, jeden z graczy postanowił to sprawdzić. Uruchomił Xbox Cloud Gaming w przeglądarce smartwatcha i odpalił kilka gier. Uzyskany efekt jest zaskakujący, gry uruchamiają się bez problemu.

Gry z konsoli i PC dostępne na smartwatcha? Xbox Cloud Gaming działa w przeglądarce urządzenia!

Widok mocnych gier na urządzeniach mobilnych w obecnych czasach chyba już nikogo nie dziwi. Nintendo Switch jest tego dobrym przykładem, jak i również usługa Xbox Cloud Gaming, która w ostatnich miesiącach stała się bardzo popularna. Xbox Cloud Gaming dostępny jest na PC i konsole Xbox One oraz Xbox Series X|S, a niedawno do tego grona dołączyły urządzenia mobilne. Xbox Cloud Gaming można uruchomić na smartphonach i tabletach z systemem Android oraz iOS za pomocą specjalnej aplikacji lub przez oficjalną stronę usługi w przeglądarce.

Jeden z graczy postanowił pójść o krok dalej i sprawdził czy Xbox Cloud Gaming zadziała na smartwatchu. Efekt jest zaskakujący, po wejściu w przeglądarkę internetową smartwatcha udało się uzyskać dostęp do usługi Xbox Cloud Gaming, a tym samym do wszystkich oferowanych gier w Xbox Game Pass. Podłączając bezprzewodowy kontroler można zagrać np. w Forze Horizon 4. Oczywiście gra na tak małym ekranie nie należy do najprzyjemniejszych, ale trzeba przyznać, że samo uruchomienie wymagających gier na smartwatchu robi duże wrażenie.

Aktualności

Zobacz wszystkie