To już oficjalne! Dudek pierwszym polskim bohaterem FUT w FIFA 22

bartekZ

To już oficjalne! Dudek stał się pierwszym polskim bohaterem FUT w FIFA 22! Od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się doniesienia, że legenda Liverpoolu i polskiej piłki stanie się jedną z ikon w najnowszej odsłonie gry piłkarskiej od EA Sports. Teraz okazuje się, że chodziło o bohatera FUT. Postać Jerzego Dudka już oficjalnie zaprezentowano. Jeśli do 11 sierpnia gracze zamówią FIFA 22 Ultimate Edition, piłkarz będzie do odebrania w wersji Bohater FUT.

To już oficjalne! Jerzy Dudek Pierwszym polskim bohaterem FUT w FIFA 22

Mówiło się o tym bardzo dużo, aż w końcu nadeszło potwierdzenie. Plotki o polskiej ikonie w FIFA 22 rozgrzewały fanów gry z naszego kraju do czerwoności. W plikach gry znaleziono bowiem byłe kluby, w których występował właśnie Dudek. Teraz wszystko jest już oficjalnie "klepnięte". Okazało się, że były bramkarz Liverpoolu będzie pierwszym polskim bohaterem FUT w FIFA 22. Stanie się on zatem częścią specjalnej edycji kart przygotowanej przez zespół EA Sports. Będzie to grono piłkarzy, którzy w historii piłki nożnej zapisali się wyjątkowymi osiągnięciami. Tutaj chodzi rzecz jasna o finał Ligi Mistrzów z roku 2005, gdzie bohaterem został właśnie bramkarz Jerzy Dudek.

"Specjalna karta Dudka jest ukłonem wobec piłkarza za legendarny mecz z 25 maja 2005 roku. Data ta utkwiła w pamięci wszystkich kibiców Liverpoolu, ale również i wielu Polaków. Wyjątkowa skuteczność, jak również charakterystyczne poruszanie się na linii bramkowej (tzw. „Dudek dance”) podczas zwycięskiego finału Ligi Mistrzów zakończonego konkursem rzutów karnych (3:3, 3-2 k.), stały się wizytówką naszego zawodnika i na stałe zapisały się w kronikach finałów Ligi Mistrzów. Między innymi, dzięki temu wydarzeniu Jerzy Dudek stał się Bohaterem FUT w FIFA Ultimate Team" - piszą deweloperzy.

Aktualności

Zobacz wszystkie