Dalsze problemy CD PROJEKT RED. Kolejny pozew zbiorowy

bartekZ

Dalsze problemy CD PROJEKT RED! Jak się okazuje, potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne doniesienia - polskie studio czeka kolejna batalia sądowa. Wszystko wiąże się rzecz jasna z wydaniem gry Cyberpunk 2077. Kolejni akcjonariusze są niezadowoleni, a pomocą rękę wyciągają do nich kancelarie prawne, które zamierzają walczyć o odszkodowania dla swoich klientów. Teraz do akcji wkracza już czwarta kancelaria - Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz.

Dalsze problemy CD PROJEKT RED! To już kolejny pozew zbiorowy

Nie milkną echa niezbyt udanego debiutu gry Cyberpunk 2077 na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Przypomnijmy - konsole od początku zdawały się nie radzić sobie z grą. Problemy dotyczyły przede wszystkim grafiki oraz płynności gry. Skutkowało to wieloma reklamacjami, aż ostatecznie grę usunięto z PSN. Mało tego - Sony oferowało nawet zwrot pieniędzy dla niezadowolonych graczy.

To wszystko ma jednak o wiele poważniejsze konsekwencje dla samego polskiego studia, które odpowiada za produkcję tytułu. Na nic zdały się nawet poprawki, które usprawniły grę. Spadki akcji sprawiły, że kancelarie prawne zaczęły przygotowywać zbiorowe pozwy w imieniu niezadowolonych akcjonariuszy. Teraz przyszedł czas na kolejny.

Do walki o zadośćuczynienie dla klientów włączyła się kancelaria Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz. Jak czytamy w portalu PPE.pl, w pozwach zawsze pojawia się to samo roszczenie:

"CD Projekt S.A. jest odpowiedzialny za stworzenie wprowadzającego w błąd otoczenia rynkowego, które spowodowało utratę pieniędzy przez akcjonariuszy."

Wspomniana kancelaria poszukuje kolejnych osób, które czują się pokrzywdzone i którym może pomóc.

Aktualności

Zobacz wszystkie