Oszuści znów w akcji - pudełka od PS5 za prawie 5 tysięcy złotych

bartekZ

Oszuści znów w akcji! Tym razem na zagranicznych portalach aukcyjnych pojawiły się - rzekomo - nowe konsole PS5. W istocie jednak, zamiast nowego i pożądanego sprzętu, pechowcy otrzymali puste kartony właśnie po najnowszym PlayStation. eBay - bo o nim mowa - już teraz podjął walkę z niepokojącym procederem. To już nie pierwsza sytuacja, kiedy oszuści, korzystając na ogromnym zapotrzebowaniu na PS5, zbijają fortunę na fałszywych aukcjach.

Oszuści znów w akcji - pudełka od PS5 za prawie 5 tysięcy złotych! Oczywiście bez konsoli w środku

O tym, że w obecnych czasach bardzo łatwo paść ofiarą oszustów, wiedzieć powinien niemal każdy. Takie osoby szukają sytuacji, w których wzbogacenie się będzie aż nadto łatwe. Można powiedzieć, że żyłą złotą okazało się dla nich aktualne zapotrzebowanie na nowe konsole PlayStation 5. Zapotrzebowanie, z którym nie radzą sobie fabryki, wobec czego kupienie sprzętu graniczy z cudem.

Wtedy też z wątpliwą pomocą przychodzą wspomnieni właśnie oszuści. Wykorzystując niecierpliwość fanów sprzętu od Sony, organizują aukcje, na których PS5 wystawiają za ponad 1000 dolarów. W przeliczeniu na polską walutę, daje to nawet prawie 5 tysięcy złotych. Problem tkwi jednak w tym, że kupujący nie otrzymują konsoli, a samo opakowanie od urządzenia. eBay potwierdził, że usunął już przynajmniej jedną tego typu aukcję. Ponadto podkreśla się, że pieniądze z jej tytułu nigdy nie trafiły do sprzedającego.

To nie pierwszy raz, kiedy trudna dostępność PS5 wykorzystywana jest w ten sposób. Niedawno bowiem głośno było o... dużych fotografiach PlayStation 5, także sprzedawanych za grube tysiące. Niestety, nie wszyscy doczytali, że kupują zdjęcia, a nie realny sprzęt.

Aktualności

Zobacz wszystkie