Niebezpieczna luka w Cyberpunk 2077! Chodzi o mody do gry

bartekZ

Niebezpieczna luka w Cyberpunk 2077! Jak się okazuje - chodzi o pobieranie i instalowanie modów do gry. Na trop bardzo interesującego odkrycia wpadł PixelRick, czyli jeden z twórców dodatków do Cyberpunka. Według wieści, które przekazał, luka może doprowadzić do tego, że hakerzy przejmą kontrolę nad naszym sprzętem. A co ważne, problem dotyczy zarówno PC, jak i PlayStation 4. Jak uniknąć zagrożenia?

Niebezpieczna luka w Cyberpunk 2077! Chodzi o mody do gry

Kolejne bardzo ciekawe wieści odnośnie Cyberpunka 2077 pojawiły się w sieci. Tym razem chodzi o niebezpieczną lukę, która może dać łatwy dostęp do naszego komputera hakerom. Wszystko wiąże się z modami do gry. Na trop ciekawego odkrycia wpadł twórca dodatków do gry - PixelRick. Okazuje się bowiem, że gdy nieświadomie zainstalujemy modyfikacje gry pochodzące z nieznanego źródła, mogą one wprowadzić do pliku gry złośliwy kod. Dzięki niemu haker bez problemu zapanuje nad naszym sprzętem.

Warto dodać, że narażone są nie tylko komputery osobiste. Podobne problemy dotyczą konsoli PlayStation 4, jednak tam konsekwencje nie będą aż tak poważne, jak w przypadku PC.

Jak natomiast ochronić się przed ewentualnym działaniem hakerów? Najprostszym sposobem jest jak na razie wstrzymać się od wgrywania modów i czekać na łatkę od CD Projekt RED, która sprawi, że wszystko będzie bezpieczne. Z tego co wiadomo, twórcy gry wiedzą już o problemie.

Aktualności

Zobacz wszystkie