Kolejny poważny problem z DualSense! Kontroler PS5 jednak nie tak idealny?

bartekZ

Kolejny poważny problem z DualSense! Czy kontroler od PS5 jednak nie jest tak idealny, jak mogłoby się wydawać? Tym razem wszystko dotyczy tak zwanego "dryfowania" analogów. Zjawisko to wpływa na obniżenie komfortu gry, a momentami nawet skutecznie uniemożliwia cieszenie się z poszczególnych tytułów. W sieci pojawiły się nagrania, dokładnie prezentujące występujący problem oraz jego wpływ na poszczególne gry. Poniżej prezentujemy oba materiały.

Kolejny poważny problem z DualSense! Kontroler PS5 jednak nie jest tak idealny?

Przy wszystkich superlatywach, jakimi od samego debiutu konsoli obsypywany był kontroler DualSens, teraz zbierają się nad nim ciemne chmury. Już jakiś czas temu informowaliśmy o pierwszych problemach z nim związanych. Te dotyczyły niezbyt poprawnego działania tak zwanych spustów. I choć temat nieco ucichł, teraz pojawił się większy kłopot. Chodzi bowiem o tak zwane "dryfowanie" analogów, co w niektórych momentach kompletnie uniemożliwia rozgrywkę.

Trudno stwierdzić, czy problem jest globalny, jednakże na pewno dotyczy jakiejś części egzemplarzy wypuszczonych do obrotu. Co ciekawe, podobne zjawisko występuje w Joy-Conach od Switcha. Zagraniczne redakcje donoszą o problemach graczy, gdzie kłopot z DualSense wystąpił zaledwie kilka dni po rozpoczęciu użytkowania sprzętu.

Na czym polega zjawisko "dryfowania" analogów? To bardzo proste - zwyczajnie przestają one precyzyjnie rejestrować ruch nadawany przez gracza, często działając "na własna rękę". Świetnie przedstawia to poniższe nagranie:

"Dryfowanie" analogów w DualSense - co na to Sony?

Co z problemem zamierza zrobić Sony? Jak podaje portal ppe.pl - redakcja Kotaku skontaktowała się z Sony w tej sprawie. Okazało się, że program gwarancyjny uwzględnia "dryfowanie" analogów. Gracze w takim wypadku ponoszą koszt jedynie za wysyłkę wadliwego sprzętu do naprawy. Sama naprawa oraz odesłanie DualSense pokrywa natomiast producent. Wydaje się jednak, że jeśli dalej tak pójdzie - Sony będzie musiało poważnie zastanowić się nad ulepszeniem naprawdę obiecującego kontrolera.

A jak problem wpływa na gry? Odpowiedzią może być poniższe nagranie:

Aktualności

Zobacz wszystkie