Fast & Furious Crossroads - fani filmu będą zachwyceni?

bartekZ

Fast & Furious Crossroads w końcu okaże się przełomem w dziedzinie gier wideo na postawie kultowych produkcji kinowych? Fani filmów z pewnością mają taką nadzieję, jednak historia już niejednokrotnie pokazała, że plan zdjęciowy niezwykle trudno przenieść na komputery osobiste i konsole. Choć trudno w to uwierzyć, gry często odbiegają swoim dynamizmem od scen widzianych na dużym ekranie. Tym bardziej, jeśli chodzi o serię "Szybcy i wściekli", która słynie z kaskaderskich scen i niekończącej się akcji. Pierwsze próby stworzenia gier na licencji tejże klasyki kina, delikatnie mówiąc nie wypaliły. A jak będzie tym razem? Oczekiwania są spore. Co na ten moment wiemy o Fast & Furious Crossroads?

Fast & Furious Crossroads - czy gra dorówna kinowej produkcji?

Fani serii "Szybcy i wściekli" na ten tytuł czekają z zapartym tchem. Jeszcze w tym roku na rynku powinna pojawić się gra osadzona w uniwersum jednej z najpopularniejszych kinowych sag na świecie. Studia Slightly Mad i Bandai Namco posiadają bowiem licencję twórców filmu, co z pewnością wydatnie pomoże im w odwzorowaniu klimatu, jaki przez lata tworzyli reżyserowie Fast & Furious. Czy w grze odwzorowane będą jednak prawdziwe wydarzenia z wielkiego ekranu? Trudno powiedzieć, aczkolwiek wydaje się, że zamysł rozgrywki będzie opierał się na czym innym. Rzecz jasna można spodziewać się tam misji, ale nie jest jeszcze określone, czy gracze będą mieli do dyspozycji otwarty świat, tak jak w wielu tego typu nowych produkcjach. Jasne jest natomiast to, że nasze oczy na konsolach i komputerach osobistych będzie mógł cieszyć sam świetnie odwzorowany Vin Diesel, jeden z głównych aktorów amerykańskiego dzieła.

Fast & Furious Crossroads - kiedy premiera?

Premiera gry początkowo zaplanowana była już na maj, jednakże - tak samo jak w przypadku wielu innych tytułów - sprawy pokrzyżowała tutaj epidemia koronawirusa. Co więcej, początkowo planowano, aby gra wydana została wraz z pojawieniem się w kinach najnowszej części przygód Dominica Toretto i spółki.

Już teraz pewne jest jednak, że film w kinach zadebiutuje kiedy indziej. Natomiast firma Codemasters potwierdziła, że niepewna jest także data wydania gry, a konkretne decyzje będą podejmowane w niedalekiej przyszłości. Pojawiają się jednak głosy, że premiera możliwa jest jeszcze w tym roku.

Gra akcji czy wyścigi? Na co należy się przygotować?

Jak dobrze wiadomo, "Szybcy i wściekli" przeszli małą metamorfozę. Choć film od początku miewał elementy sensacji oraz akcji, głównym zamysłem na starcie były szybkie, stuningowane pojazdy oraz wyścigi. Wszystko jednak zmieniało się wraz z kolejnymi odsłonami. Nowoczesne sprzęty, strzelaniny, pościgi. Właśnie tego można się spodziewać po Fast & Furious Crossroads.

Jak wcześniej wspomniano, nie wiadomo jeszcze, czy gracze dostaną do dyspozycji otwarty świat, czy może jednak poruszać będą mogli się jedynie po ściśle określonych misjach.

Dużym atutem gry ma być także tryb wieloosobowy. Portal ppe.pl podaje, że dzięki niemu gracze będą mogli łączyć się w specjalne, rywalizujące ze sobą zespoły, a wszystko ma być swego rodzaju rewolucją w kontekście gry online. Wszystko okraszone będzie rozbudowanymi funkcjami sieciowymi, które szczegóły mają być znane bliżej premiery.

Na sam koniec warto wspomnieć, iż twórcy zapowiadają wiele interesujących easter eggów, możliwych do wychwycenia jedynie przez prawdziwych koneserów "Szybkich i wściekłych". Pozostaje mieć nadzieję, że głośne zapowiedzi znajdą swoje przełożenie w rzeczywistości.

Aktualności

Zobacz wszystkie