Nowy handheld zaszkodzi Nintendo Switch? Poznajcie Aya Neo

adrianG

Nowy handheld zaszkodzi Nintendo Switch? Aya Neo trafia do pierwszych właścicieli! Miniaturowy komputer, zamknięty w wymiarach przenośnej konsoli, pozwoli zagrać w takie gry jak: Forza Horizon 4, GTA 5, Doom Eternal oraz Cyberpunk 2077! 

Nowy handheld zaszkodzi Nintendo Switch? Przenośna konsola Aya Neo trafiła już do rąk graczy

Finalna wersja Aya Neo trafiła już do nowych właścicieli. Urządzenie oparte na systemie operacyjnym Windows 10 jest połączeniem PC i konsoli przenośnej w jedną konstrukcję. Podzespoły jakie drzemią w plastikowej obudowie, pokrytej od frontu ekranem dotykowym IPS, są w stanie odpalić nawet najmocniejsze gry dostępne na komputer. Forza Horizon 4, GTA 5, Doom Eternal czy chociażby Cyberpunk 2077, nie stanowią dla konsoli żadnego wyzwania. 

Sercem urządzenia jest 6 rdzeniowy i 6 wątkowy procesor Amd Ryzen 5 4500U, wspierany przez 16 GB pamięci Ram DDR4 o taktowaniu 4266 MHz. Karta graficzna jaka została zastosowana to zintegrowany Amd Radeon Vega 6, a za pamięć masową odpowiada dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB lub 1 TB. Zastosowany wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 7 cali pozwala na wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 1280x800 pikseli.

Trzeba przyznać, że Aya Neo jest ciekawym wynalazkiem, lecz nie stanowi zagrożenia dla handhelda Nintendo. Jest to zupełnie inny typ urządzenia, skierowany do specyficznej grupy odbiorców. Chętni na zakup Aya Neo muszą przygotować  się na wydatek około 2600 zł.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie