Kłopoty FIFY! Utrata kolejnej licencji, wielki klub nie pojawi się w grze

bartekZ

Kłopoty FIFY! Najpopularniejsza na świecie gra o tematyce piłki nożnej straciła kolejną ważną licencję - i to na rzecz głównego konkurenta od Konami. To już następny znany klub z tradycjami, którego logotypów i oryginalnych strojów nie zobaczymy w produkcji EA Sports. O jakiej drużynie mowa?

Kłopoty FIFY! Utrata kolejnej licencji, wielki klub nie pojawi się w grze!

Choć na temat FIFY 22 oraz PES 2022 nie wiadomo jeszcze zbyt wiele - sieć obiegła elektryzująca informacja dotycząca licencji dostępnych w grze. Jak się bowiem okazuje, w produkcji od EA Sports zabraknie kolejnej znanej drużyny. Wszystko przez Konami, które wykupiło na własność prawa do licencji danego zespołu. Ekipą, której nie zobaczymy w najnowszej FIFIE, jest SSC Napoli. To już kolejny włoski klub, który w serii od EA spotkał taki a nie inny los.

Przypomnijmy, że wcześniej w ten sam sposób z FIFY zniknęły Juventus oraz AS Roma. Drużyny te w najnowszych produkcjach EA wystąpiły pod innymi nazwami, z innymi logotypami oraz bez oryginalnych strojów. Trzeba przyznać, że realizm, na który w FIFE kładzie się tak wielki nacisk - mocno cierpi na tego typu działaniach.

Od kiedy Napoli zniknie z FIFY? Mówi się, że ma się tak stać od sezonu 2022/2023 - czyli dopiero za rok. Niewykluczone jednak, że włoska ekipa pod innym szyldem pojawi się już w FIFIE 22. Konami, choć nadal ma o wiele mniej licencji niż kanadyjska konkurencja - mozolnie i powoli, ale uprzykrza życie EA Sports i zaczyna budowanie własnej potęgi.

Aktualności

Zobacz wszystkie