Polska wersja Amazon oficjalnie dostępna! Czym różni się od zagranicznych?

adrianG

Polska wersja Amazon oficjalnie dostępna! Co to oznacza dla klientów? Przede wszystkim, oznacza to sprawniejszą i w wielu przypadkach darmową dostawę. Ceny są od razu przewalutowane na PLN, nawet od zagranicznych sprzedawców. Szybkie formy płatności, takie jak: Przelewy24 w tym Blik i karty płatnicze. Wprowadzono też polskich dostawców przesyłkowych InPost i Pocztę Polską.

Polska wersja Amazon oficjalnie dostępna! Co takiego oferuje?

Stało się, oficjalnie w dniu dzisiejszym dostępna jest strona Amazon.pl. Jest to oczywiście polska wersja serwisu Amazon, ale co to właściwie oznacza? Dotychczas polscy klienci mogli zamawiać produkty z Amazon, za pośrednictwem niemieckiej wersji strony, która była spolszczona i oferowała przewalutowanie na złotówki. Polska strona Amazon znacznie ułatwi cały proces zakupowy klientom. Pozwoli również dotrzeć naszym rodzimym sprzedawcom do większej grupy docelowej w innych krajach.

Co ciekawe, firma Amazon zawarła współpracę z InPost i Pocztą Polską. Oznacza to, że oprócz tradycyjnej dostawy pod wskazany adres (np. do domu), możemy zamówić produkty do paczkomatu lub innego dostępnego punktu odbioru. Oprócz polskich firm przesyłkowych, dostępna jest też firma kurierska DHL. Środki płatnicze, z których można skorzystać do opłacenia zakupów to m.in.: karta debetowa/kredytowa, Przelewy24 w tym Blik. Strona dopiero zadebiutowała, ale ma jeszcze pewne braki, chociażby nie uświadczymy usługi Amazon Prime. Jest to jednak początek tej wersji serwisu, więc z czasem brakujące elementy powinny się pojawić.

Aktualności

Zobacz wszystkie