Posiadacze PlayStation 5 będą zadowoleni! Konsola po zainstalowaniu nowej aktualizacji pracuje ciszej!

adrianG

Posiadacze PlayStation 5 będą zadowoleni! Nowa aktualizacja redukuje hałas wytwarzany przez konsolę. Przyczyną nadmiernego hałasu był napęd konsoli, który momentami był tak głośny, że potrafił rozpraszać podczas gry. Kolejną nowością jest automatyczny tryb HDR, który uruchomi się samoczynnie w grach obsługujących ten tryb. Zostało również dodane wsparcie dla ekranów o rozdzielczości 1080p i odświeżaniu 120Hz.

Posiadacze PlayStation 5 będą zadowoleni! Zauważalnie cichsza praca konsoli po instalacji najnowszej aktualizacji!

PlayStation 5 otrzymało nową aktualizację systemu, która przynosi kilka ciekawych nowości. Jedną z nich powinni być zainteresowani wszyscy posiadacze konsoli narzekający na jej głośność. Wielu graczy skarżyło się na hałas jaki generuje napęd konsoli. Problem ten został właśnie zminimalizowany. Napęd nie uruchamia się już w losowych momentach, tylko wtedy kiedy jest potrzebny, a wydawany przez niego dźwięk jest teraz znacznie cichszy.

Chociaż nie ujawniono jak poradzono sobie z rozwiązaniem głośności pracy napędu, domyślić się można, że nowe oprogramowanie zmniejszyło prędkość obrotów napędu podczas pracy. Wiele osób przekonało się jak zbyt głośna praca napędu potrafi rozproszyć podczas gry, więc to usprawnienie znacząco poprawi odczucia generowane podczas rozgrywki.

Nowa aktualizacja przyniosła także automatyczny tryb HDR, więc nie będzie już trzeba włączać go samemu. Pojawiło się również wsparcie dla ekranów o rozdzielczości 1080p i odświeżaniu 120Hz.

Aktualności

Zobacz wszystkie