Gnomepunk to obiecująca polska produkcja. Jest pierwsze wideo!

bartekZ

Gnomepunk to obiecująca polska produkcja, w której zarządzać będziemy - tak jak łatwo się domyślić - armią gnomów. Za tworzenie gry odpowiada niedawno utworzone studio z siedzibą w Gliwicach. W sieci pojawiło się już pierwsze wideo, niejako zapowiadające tytuł i pokazujące część rozgrywki. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę nieźle. Więcej prezentujemy poniżej.

Gnomepunk to obiecująca polska produkcja. W sieci pojawiło się już pierwsze wideo - jak wygląda rozgrywka?

Niedawno utworzone studio z siedzibą w Gliwicach - mowa o Glivigames - prezentuje swój najnowszy, jeszcze tworzony projekt. To nic innego jak Gnomepunk, w którym zarządzać będziemy armią gnomów. Poza kierowaniem ich poczynaniami, rzeczoną armię musimy najpierw stworzyć. Później przyjdzie czas na przejęcie i kontrolę lasu.

Warto jednak zauważyć, że roić się tam będzie od pułapek i trudnych zadań. Mowa między innymi o wrogach, drapieżnych zwierzętach a nawet... mięsożernych roślinach. Dużym zagrożeniem mają być też zastępy niebezpiecznych skrzatów.

Strategia będzie obejmować jeszcze kilka ciekawych aspektów poza samą rywalizacją i zajmowaniem nowych terenów. To choćby organizacja codziennego życia naszej armii. Mowa tutaj między innymi o wieczornych spotkaniach i ucztach, które mają zadbać o odpowiednie morale w zespole.

Grę oparto na silniku Unreal Engine 4. Pierwsze wideo prezentujące rozgrywkę wygląda całkiem niezłe. Nie wiadomo jednak, kiedy tak naprawdę można spodziewać się premiery Gnomepunka. Jasne jest natomiast, że tytuł szykowany jest na komputery osobiste. Wspomniane wideo można zobaczyć poniżej:

Aktualności

Zobacz wszystkie