FIFA 22 bez największych klubów na świecie? Echa powstania Superligi

bartekZ

FIFA 22 bez największych klubów na świecie? Wszystko przez niebywale głośne utworzenie Superligi, którą żyje całe sportowe środowisko. Jak się jednak okazuje, wojna pomiędzy UEFA i FIFA a właścicielami najbogatszych klubów, może mieć duży wpływ na to, jak będą wyglądać kolejne edycje gier sportowych. Mowa tutaj głównie o produkcji EA Sports - mianowicie FIFIE 22.

FIFA 22 bez największych klubów na świecie? Na wszystko wpływ może mieć powstanie Superligi

Cały sportowy świat od dwóch dni mówi tylko o jednym - chodzi rzecz jasna o utworzenie piłkarskiej Superligi. W niej udział miałyby brać największe piłkarskie kluby z Europy (między innymi FC Barcelona, Real Madryt, Chelsea czy Liverpool). Sprawa okazała się jednak o wiele bardziej poważna, niż oczekiwano jeszcze o wiele wcześniej. Wtedy bowiem wydawało się, że Superliga to jedynie nie do końca realne plany.

Teraz okazuje się jednak, że wszystko dzieje się naprawdę. UEFA i FIFA już teraz grożą, że piłkarze, którzy wezmą udział w Superlidze, nie zagrają na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Mało tego - drużyny deklarujące udział w Superlidze, mają zostać wykluczone z rodzimych, krajowych rozgrywek. Jak zatem będzie wyglądać najnowsza FIFA na konsole i komputery osobiste, jeśli drastyczne zmiany faktycznie wejdą w życie?

EA Sports jak na razie nie wykonuje nerwowych kroków. Nie pojawiło się także żadne oświadczenie. Można jednak przypuszczać, że jeśli obie strony pójdą na wymianę ciosów, to w FIFIE 22 nie zobaczymy czołowych europejskich drużyn. Tylko czy nie okaże się to działaniem destrukcyjnym dla najpopularniejszej gry sportowej? Z uwagą będziemy przyglądać się temu, co z całą sprawą zrobi EA.

Aktualności

Zobacz wszystkie