Bleeding Edge - sieciowa gra akcji autorstwa Ninja Theory

writersnotdead

Bleeding Edge to wieloosobowa, sieciowa gra akcji od studia Ninja Theory, które w świadomości szerszej społeczności zaistniało przede wszystkim dzięki grze DMC: Devil May Cry. Bleeding Edge skupiać się będzie na sieciowych potyczkach, w których udział weźmie ośmiu graczy, podzielonych na dwie czteroosobowe drużyny. Gra na pierwszy rzut oka może kojarzyć się ze znanym wszystkim Overwatchem, skupia się jednak na walce w zwarciu bez wszechobecnych broni dystansowych, w której kluczową rolę odegrają unikatowe umiejętności poszczególnych postaci. 

Rozgrywka

Każda rozgrywka w Bleeding Edge, to sieciowa potyczka dwóch czteroosobowych drużyn złożonych z żywych graczy. Kwintesencją rozgrywki stanowi walka w zwarciu, to również wyróżnia tytuł studia Ninja Theory na tle konkurencyjnych gier o podobnej tematyce. Co więcej, o wygranej lub przegranej decydować będzie przede wszystkim umiejętne wykorzystanie specjalnych zdolności każdej z dwunastu grywalnych postaci. Oprócz unikatowych umiejętności, herosi będą się od siebie różnić rolą, jaką mają pełnić podczas starć. Klasycznie już, jak w wielu wydanych w ostatnich latach grach o podobnym charakterze, mamy tu healerów, postacie zapewniające wsparcie dystansowe, mogących przyjąć na siebie masę obrażeń tanków czy DPS'ów, którzy skupiają się na zadaniu jak największych obrażeń, w jak najkrótszym czasie. To jak skomponujemy swoją drużynę w momencie wyboru bohaterów oraz strategia, jaką przyjmiemy w czasie trwania potyczki będzie kluczem do ewentualnej wygranej lub przyczyni się do sromotnej porażki.

Gra może poszczycić się innowacyjnym systemem personalizacji własnego herosa, w myśl której do dyspozycji gracza został oddany szereg cybernetycznych ulepszeń, umożliwiających tworzenie bardziej indywidualnych postaci, a w przypadku gry ze znajomymi, łączenie konkretnych bonusów i umiejętności w jeszcze mocniejsze i bardziej zabójcze synergie.

Premiera i ocena Bleeding Edge

Gra miała swoją premierę 24 marca 2020 roku. Co ciekawe, Bleeding Edge zebrało sporo skrajnie pozytywnych i skrajnie negatywnych ocen. Pomimo tego, w serwisie metacritic gra otrzymała łączną ocenę 67 punktów na 100.

Kwestie techniczne i sprzętowe

W oprawie graficznej Bleeding Edge widać mocne inspirację wspomnianym wcześniej Overwatchem. Twórcy postawili więc na ładną, przyjemną dla oka i bardzo kolorową grafikę, porzucili natomiast przesadny realizm i wierne odwzorowanie modeli postaci czy otoczenia. Mimo wszystko gra powinna cieszyć oko zarówno młodych graczy jak i tych, którzy szkolne lata mają już dawno za sobą. Szata graficzna została tak zaprojektowana, że pomimo dużego chaosu, który jest nieodzownym elementem w potyczek w Bleeding Edge, postacie przeciwników są dobrze widoczne i wyróżniają się na tle kolorowego otoczenia i postaci sojuszników. W grę zagramy zarówno na Xbox One jak i PC, twórcy nie przewidzieli jednak wydawania tytułu na konsolę PS4.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core i5-4430 3.0 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz

Karta graficzna: Kata z pamięcią 2 GB - GeForce GTX 760 / Radeon HD 7950 lub lepsza

Pamięć: 8 GB RAM

Dysk: 15 GB HDD

Aktualności

Zobacz wszystkie