Predator: Hunting Grounds - czy śmiercionośny łowca z dredami ma jeszcze rację bytu?

writersnotdead

Predator: Hunting Grounds to sieciowa, asymetryczna strzelanka, w której wcielimy się albo w rolę pozaziemskiego łowcy z dredami, tudzież w rolę zwierzyny i pokierujemy poczynaniami jednego z żołnierzy elitarnej jednostki. Na pewno dużym plusem gry jest posiadanie przez twórców licencji filmowej produkcji z Arnoldem Szwarzeneggerem w roli głównej. Złośliwi twierdzą jednak, że na tym plusy gry się kończą. Jak więc naprawdę wypada Predator: Hunting Grounds? 

Rozgrywka

"Strzelanka asymetryczna" - nie da się ukryć, że jest to niezbyt popularne określenie, które dla wielu może stanowić zagadkę, dlatego spieszymy z wyjaśnieniem. Asymetryczność rozgrywki w Predator: Hunting Grounds polega na tym, że mamy do wyboru dwie zupełnie odmienne frakcje, dysponujące całkowicie innym rodzajem uzbrojenia, posiadające odmienne umiejętności i charakterystyczne cechy i co najważniejsze - różniące się od siebie liczebnością. 

Gra daje nam więc możliwość zabawy frakcją komandosów i znanym z filmu, posiadającym słynne już dredy wojownikiem rasy Yautja. Twórcy gry zadbali, by przybysz z kosmosu wyposażony był we wszystkie znane z filmu gadżety. Gracz, który zdecyduje się na grę tytułowym Predatorem, będzie więc mógł skorzystać między innymi z aktywnego kamuflażu, widoku w podczerwieni, naginaty, naramiennego, niezwykle śmiercionośnego działka czy ostrza ukrytego w nadgarstku rodem z Assassins Creed. Ci, którzy wybiorą frakcję komandosów, będą mogli skorzystać z całej gamy broni, od pistoletów, przez karabiny maszynowe i karabiny snajperskie, po dobrze znany z filmu granatnik.

W myśl zaimplementowanej w grze asymetryczności, Predator jest silniejszy, szybszy, bardziej skoczny i zwinny od ludzi, jednak pomimo tego nie dysponuje wytrzymałym pancerzem, co zmusza go do obierania raczej skradankowej taktyki. Z kolei oddziały żołnierzy są wolniejsze i mniej sprawne od dredziarza, są jednak znacznie liczniejsze i to właśnie liczebność muszą wykorzystywać, by uporać się z pozornie silniejszym wrogiem.

W Predator: Hunting Grounds zagramy jedynie w trybie gry wieloosobowej, twórcy nie przewidują żadnej możliwości zabawy w jedną osobę.

Kwestie techniczne i sprzętowe

Predator: Hunting Grounds miało swoją premierę 24 kwietnia 2020 zarówno na PC, jak i konsoli PS4. Niestety nie ma możliwości zagrania w grę za pośrednictwem konsoli od Microsoft. Gra posiada całkiem przyjemną dla oka i względnie nowoczesną, trójwymiarową oprawę graficzną, która wiernie odwzorowuje klimat znany z filmu.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core i5-6400 2.7 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz

Karta graficzna: karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza

Pamięć: 16 GB RAM

Dysk: 18 GB HDD

 

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core i7-5930K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz

Karta graficzna: karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 / 4 GB Radeon R9 Fury X lub lepsza

Pamięć: 16 GB RAM

Dysk:  18 GB HDD

 

Aktualności

Zobacz wszystkie