Kolejny snapshot trafił do Minecraft! Wprowadza makaronowe jaskinie!

adrianG

Kolejny snapshot trafił do Minecraft! Wprowadza on kilka nowości, a jedną z nich są długo wyczekiwane makaronowe jaskinie. Nowe jaskinie z pewnością zainteresują graczy. Tunele są kręte i wąskie, więc przeprawa przez nie będzie niemałym wyzwaniem. Zmian doczekały się także duże żyły rudy, które występują rzadziej i są nieco mniejsze. Z jednej rudy miedzi pozyskamy teraz od 2 do 3 sztuk surowej miedzi. Snapshot 21w17a wnosi też poprawki dla wielu błędów.

Kolejny snapshot trafił do Minecraft! Jedną z nowości są makaronowe jaskinie

Studio Mojang po raz kolejny stara się umilić graczom oczekiwanie na nadchodzącą dużą aktualizację.Został udostępniony kolejny snapshot, który wprowadza część zawartości z nadchodzącej aktualizacji Caves & Cliffs. Najciekawszą z nowości jakie dodaje snapshot w wersji 21w17a są makaronowe jaskinie. Nowe jaskinie są podobne do jaskiń spaghetti, ale sporo elementów zostało zmienionych. Makaronowe jaskinie charakteryzują się krętymi i ciasnymi przejściami, które są dość rozległe.

Nowy snapshot przynosi również poprawki dla wielu błędów. Zmianie uległy także tekstury surowej rudy, jednak zmiana ta jest na tyle mała, że można jej nie zauważyć. Duże żyły rudy są od teraz trochę mniejsze i trudniej jest na nie natrafić. Z jednej rudy miedzi wypada teraz od 2 do 3 sztuk surowej miedzi. Jeśli skorzystamy z zaklęcia Fortuny możemy zwiększyć ilość sztuk, które wypadną z rudy miedzi. Warto dodać, że do wytworzenia bloków miedzi potrzeba teraz aż 9 sztabek surowca.

Aktualności

Zobacz wszystkie