Gods & Monsters - czyli na tapetę bierzemy grecką mitologię!

bartekZ

Gods & Monsters to jedna z gorętszych produkcji Ubisoftu, na którą wyczekuje spora rzesza graczy. Pierwsze zapowiedzi ochoczo stawiają ją tuż obok mitologii greckiej. Przy okazji warto zaznaczyć, że palce w produkcji Gods & Monsters maczali twórcy Assassin's Creed Odyssey. Czy jednak przygodówka utrzymana w klimacie bajki naprawdę okaże się hitem? To okaże się dopiero za jakiś czas, bo na premierę omawianego tytułu przyjdzie jeszcze nieco poczekać. Tak czy inaczej ma ona nastąpić jeszcze w tym roku.

Gods & Monsters - porównania do greckiej mitologii są słuszne?

Skąd w ogóle wzięły się porównania Gods & Monsters do greckiej mitologii? Odpowiedź jest banalnie prosta. W otwartym świecie, którzy do dyspozycji oddają nam twórcy, możemy spotkać tam niezliczoną ilość stworzeń kojarzonych właśnie z pradawnymi wierzeniami. Wśród nich czyhać będzie wielu wrogów, z którymi należy stoczyć walkę - a wszystko po to, aby przetrwać.

Gods & Monsters - kiedy premiera?

Początkowo premiera omawianego tytułu miała odbyć się już w lutym tego roku. Niestety jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem i po myśli twórców. To nie pierwszy przypadek w tym roku, kiedy produkcje zaplanowane na pierwszą część 2020, przełożone zostają na jego drugą połowę, lub nawet ostatni kwartał. Niewykluczone jednak, że wszystko jeszcze bardziej przesunie się w czasie... Tak czy inaczej, Gods & Monsters w obrocie pojawi się prawdopodobnie jesienią.

Portal eurogamer.pl donosi, że gra będzie dostępna w usłudze uPlay+.

Zamysł gry i fabuła

Fabuła gry nie będzie skomplikowana, co nie znaczy, że z automatu stanie się mało interesująca. Wręcz przeciwnie - ta prostota ma w sobie pewną magię. Akcja toczyć będzie się na Wyspie Błogosławionych. Choć jest to bajkowa, piękna kraina - chętnie odwiedzają ją także niebezpieczne stworzenia, które niezupełnie pasują do kolorowego otoczenia.

Sterować będziemy bohaterem imieniem Fenyx. Właśnie nim będziemy musieli stawić czoła Tyfonowi, a więc znanemu z greckiej mitologii stworzeniu, które przypomina potężnego ptaka.

Fenyx jest na usługach Bogów - ma pomóc przywrócić im dawny blask, jednocześnie otrzymując od niech część niezwykłych umiejętności i mocy. To sprawia, że w swoich działaniach może być bardziej skuteczny niż kiedykolwiek wcześniej. Bohater na swojej drodze spotka między innymi Hydry czy Cyklopów.

Dużym plusem jest też fakt, że postać, którą będziemy sterować, możemy dowolnie ucharakteryzować. Oznacza to, że wcielimy się w rolę męską lub damską - w zależności od tego, co wybierzemy. Otwarty, baśniowy świat, powinien przysporzyć wiele radości zarówno młodszym, jak i starszym fanom takich gatunków.

Na sam koniec warto dodać, że laurką dla całej gry mają być dynamiczne potyczki bohaterów ze stworami. Je z kolei okraszą moce mitycznych władców, z których niekiedy będzie można korzystać.

Wymagania sprzętowe Gods & Monsters

Minimalne wymagania systemowe Gods & Monsters:

  • System operacyjny: Windows 7 64-Bit.
  • Procesor: Intel Core i3-560 @ 3.33GHz / AMD Phenom II X4 805.
  • Karta wideo: GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 360.
  • RAM: 4 GB RAM.
  • Miejsce na dysku: 40 GB Free.
  • Directx Version: Directx 11.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie