Internet Explorer nie będzie już dłużej wspierany! Znamy datę zakończenia wsparcia!

adrianG

Internet Explorer nie będzie już dłużej wspierany! Raczej zdecydowana większość użytkowników PC nie będzie z tego powodu smutna, a nawet sporo osób może zadowolić ta informacja. W dobie dzisiejszych przeglądarek Internet Explorer nie jest już tak popularny jak kilkanaście lat temu. W dodatku firma Microsoft wydała parę lat temu nowszą przeglądarkę o nazwie Microsoft Edge, która bardziej wpasowuje się w obecne standardy. Nie dziwi więc decyzja, że zdecydowano się na zakończenie wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer.

Internet Explorer nie będzie już dłużej wspierany! Wiemy kiedy to nastąpi!

Przeglądarka Internet Explorer odchodzi na emeryturę po przeszło 26 latach istnienia. Microsoft ogłosił, że zakończy wsparcie dla tej przeglądarki. Nic dziwnego, przeglądarka od dłuższego czasu nie była już rozwijana. W ostatnich latach spadło też zainteresowanie samą przeglądarką, a użytkownicy PC zaczęli korzystać z konkurencyjnych i nowszych przeglądarek.

Warto wspomnieć, że Microsoft wypuścił kilka lat temu przeglądarkę Microsoft Edge, która jest dostępna na systemie Windows 10. Przeglądarka ta jest nowsza i bardziej rozbudowana od Internet Explorer oraz dorównuje funkcjonalnością do najlepszych przeglądarek. W dodatku Microsoft cały czas usprawnia Microsoft Edge i ją rozwija, więc użytkownicy tej przeglądarki mogą być spokojni, twórcy powinni wspierać Microsoft Edge jeszcze przez długi czas. 

Wsparcie dla Internet Explorer oficjalnie zakończy się 15 czerwca 2022 roku.

Aktualności

Zobacz wszystkie