Forza Horizon 5 ze świetnym brzmieniem samochodów i nie tylko! Twórcy zdradzają nowe szczegóły!

adrianG

Forza Horizon 5 ze świetnymi brzmieniem samochodów i nie tylko! Kolejne szczegóły gry zostały ujawnione. Tym razem twórcy skupili się na omówieniu procesu tworzenia dźwięków do samochodów oraz uzyskanych efektach. Zaprezentowano również tuning pojazdu, podczas którego dostępna jest nowa ciekawa opcja.

Forza Horizon 5 ze świetnym brzmieniem samochodów i nie tylko! Pokazano również tuning!

Twórcy Forzy Horizon 5 od momentu zapowiedzi gry cały czas informują o różnych szczegółach z nią związanych. Do tej pory ujawniono kilka ciekawych informacji, które ucieszyły graczy. Tym razem twórcy postanowili zaprezentować brzmienie samochodów. Na przykładzie kilku zaprezentowanych samochodów gracze mogą zauważyć, że ich dźwięki są znacznie lepsze od tych użytych w tych samych modelach w Forze Horizon 4.

Twórcą gry udało się uzyskać jeszcze lepsze brzmienie samochodów nagrywając dźwięki prawdziwych modeli. Pokazali oni materiał, na którym można zauważyć proces zbierania dźwieku oraz rozstawienie mikrofonów na różnych obszarach samochodów. W przypadku dźwięków z Toyoty Supry Mk4 nagrane zostały one z 2 różnych pojazdów tego modelu. Dzięki nowym rozwiązaniom, brzmienie pojazdów w Forzie Horizon 5 będzie realistyczne i bardziej zbliżone do ich realnych odpowiedników. Trzeba jednak pamiętać, że w Forzie Horizon 4 mieliśmy do dyspozycji ponad 700 różnych modeli samochodów i prawdopodobnie najnowsza część nie będzie pod tym względem odstawać. Dlatego jest dość oczywiste, że twórcy nie zarejestrują brzmienia tak dużej ilości pojazdów, ale ile by ich nie było i tak będzie to duża zmiana.

Oprócz tego dostępne będą nowe elementy do tuningu wizualnego. Podczas wymiany części silnika będzie można od razu sprawdzić jak nowa część wpłynie na dźwięk samochodu. Gracze powinni się ucieszyć, ponieważ jest to bardzo ciekawa i pomocna opcja.

Aktualności

Zobacz wszystkie