Najwyższa kategoria wiekowa dla Dying Light 2. Brutalne sceny potwierdzone

bartekZ

Najwyższa kategoria dla Dying Light 2 stała się faktem. Oznacza to zarazem, że w grze zobaczymy naprawdę brutalne sceny. Niektóre portale wprost nazywają je akcjami rodem z filmów gore. Inni zauważają, że gra będzie bardziej krwawa, niż jej poprzednia część. Kto zatem będzie mógł legalnie zagrać w Dying Light 2?

Najwyższa kategoria wiekowa dla Dying Light 2. Brutalne sceny potwierdzone

W ostatnich dniach głośno jest o Dying Light 2. W końcu pojawiły się konkretne informacje dotyczące gry, które zaserwował jej producent. Jednakże, mimo tego, że ostatnie tygodnie przyniosły wiele głośnych zapowiedzi - to właśnie o Dying Light zdaje się mówić najwięcej. Ma to pewne uzasadnienie. Jak się bowiem okazuje, gra będzie bardzo mocna, a momentami - wręcz brutalna i nieodpowiednia dla młodych osób.

Przejdźmy jednak do sedna. Portal PPE.pl zwrócił uwagę na fakt, że w sieci pojawiła się już ocena gry od Entertainment Software Rating Board (w skrócie ESRB). Podobnie jak i w przypadku pierwszej części produkcji, tak i tym razem oceniający nadali je najwyższą możliwą kategorię wiekową. Wszystko rzecz jasna ze względu na zawarte tam bardzo mocne sceny, nieodpowiednie dla najmłodszych.

Interesujące jest jednak uzasadnienie takiej decyzji. Mianowicie, w Dying Light 2 ma znaleźć się... rąbanie i cięcie przeciwników niebezpiecznymi narzędziami. Poza tym gracze doświadczą wielkiej ilości krwi, oraz oddzielonych od tułowia kończyn. Ocena gry pod kątem kategorii wiekowej, w takim przypadku dziwić nie może. Całości dopełniają pojawiające się w grze wulgaryzmy.

Summa summarum, Dying Light 2 otrzymało od ESRB najwyższą kategorię wiekową - M.

Aktualności

Zobacz wszystkie