Xiaomi szokuje - smartfon naładujemy w 8 minut [WIDEO]

bartekZ

Xiaomi szokuje i idzie po kolejny rekord! Tym razem chodzi o prędkość ładowania smartfona. Najnowszy projekt inżynierów marki pozwala na naładowanie całej baterii - od 0% do 100% - w zawrotnym czasie ośmiu minut. Ładowarkę nazwano HyperCharge. Czas, o którym mowa, ma wystarczyć na naładowanie urządzenia z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Poniżej zobaczycie nagranie, które prezentuje Xiaomi - widać na nim działanie niebywale szybkiego sprzętu.

Xiaomi szokuje - smartfon naładujemy w zaledwie 8 minut! Jak to możliwe?

Wyścig producentów smartfonów o uzyskanie jak najlepszych parametrów trwa w najlepsze. Po raz kolejny przodują w nim jednak inżynierowie z Xiaomi, którzy już wcześniej zasłynęli z osiągania niebywałych wyników w swoich urządzeniach. Tym razem mowa o prędkości ładowania. Ich najnowszy projekt - HyperCharge - pozwala na naładowanie baterii w zaledwie 8 minut. Mowa o sprzęcie rozładowanym do 0%, gdzie po 8 minutach osiągamy 100% poziomu naładowania baterii.

Ładowarka prezentowana przez Xiaomi w takim czasie jest w stanie naładować akumulator o pojemności 4000 mAh. Warto dodać, że mowa o przewodowej metodzie ładowania urządzenia. HyperCharge to 200-watowa ładowarka. Wspomniano jednak jeszcze o metodzie bezprzewodowej, dzięki której za pomocą 120-watowej ładowarki, urządzenia do 100% baterii naładujemy w 15 minut. To także bardzo dobry rezultat.

Działanie ładowarki można zobaczyć na nagraniu poniżej. Niestety, Xiaomi jeszcze nie zdradza, kiedy urządzenie zadebiutuje na rynku.

Aktualności

Zobacz wszystkie