Nintendo Switch OLED zapowiedziane! Przedstawiono specyfikację i wygląd konsoli!

adrianG

Nintendo Switch OLED zapowiedziane! Długo wyczekiwana konsola została zaprezentowana. Przedstawiono wszystkie istotne zmiany względem poprzednich wersji konsoli. Największą zmianą jest ekran, który zapewni lepszą jakość obrazu w trybie handheld. Oprócz tego zaszło kilka mniejszych zmian.

Nintendo Switch OLED zapowiedziane! Ujawniono szczegóły nowej wersji konsoli!

Wiele osób czekało na tę wiadomość. Plotki na temat ulepszonej wersji konsoli Nintendo Switch pojawiały się już od kilku miesięcy. Wszyscy zainteresowani konsolą z niecierpliwością wyczekiwali oficjalnych informacji od firmy Nintendo. Spekulowano, że Nintendo zapowie nową wersję konsoli na czerwcowym Nintendo Direct, jednak tak się nie stało.

Nintendo postanowiło potrzymać graczy jeszcze trochę w niepewności i w końcu pojawiła się oficjalna zapowiedź najnowszej odmiany konsoli Nintendo Switch. Konsola otrzymała nazwę Nintendo Switch OLED. Jak można domyślić się po nazwie, konsola będzie odróżniać się od poprzednich wersji zastosowanym w niej ekranem OLED. Nowy ekran będzie nie tylko lepszy, ale również większy względem poprzedniej wersji, a dzięki temu zmniejszył się rozmiar ramki dookoła ekranu. 

W Nintendo Switch OLED ekran będzie miał 7 cali, co stanowi zauważalną różnicę względem 6,2 cala w standardowej wersji konsoli. Zwiększono pamięć wewnętrzną konsoli do 64 GB, a stacja dokująca nowej wersji posiadać będzie port LAN. Nintendo Switch OLED ma oferować znacznie lepszy dźwięk z wbudowanych głośników. Dodana została większa stopka, która zapewni lepszą stabilność konsoli podczas ustawienia jej w trybie stołowym

Wewnętrzne podzespoły konsoli nie uległy zmianie, więc gracze nie mogą liczyć na skok wydajnościowy, którego się spodziewano. Premiera konsoli odbędzie się 8 października.

Aktualności

Zobacz wszystkie