Valve zapowiedziało swoją własną konsolę przenośną! Poznaliśmy wygląd i ceny Steam Deck!

adrianG

Valve zapowiedziało swoją własną konsolę przenośną! Na rynku mobilnych konsol aktualnie nie ma dużego wyboru. Nintendo Switch przyjęło się bardzo dobrze wśród graczy. Jeszcze w tym roku pojawi się Steam Deck, czyli propozycja od Valve dla miłośników gier mobilnych.

Valve zapowiedziało swoją własną konsolę przenośną! Steam Deck zagrozi Nintendo Switch?

Jak dobrze wiadomo, na rynku konsol przenośnych króluje Nintendo Switch. Konsola od Nintendo sprzedaje się świetnie i jest aktualnie najlepszym wyborem do mobilnego grania. Niedługo jednak pojawi się zupełnie nowa konsola przenośna. Firma Valve zapowiedziała Steam Deck, czyli przenośną konsolę, która zapewni dostęp do gier z platformy Steam i nie tylko. Konsola pozwoli instalować aplikacje spoza Steam, więc będzie można skorzystać też z konkurencyjnych platform. 

Urządzenie nie powinno jednak stanowić zagrożenia dla Nintendo Switch, ponieważ ta konsola skierowana jest do zupełnie innego grona odbiorców, ale na pewno będzie stanowić ciekawą alternatywę. Steam Deck dostępny będzie w 3 różnych wersjach, a każda z nich zaoferuje inną pamięć wbudowaną oraz akcesoria do konsoli. Wiele osób może jednak odstraszyć cena konsoli. Gracze chętni na sprzęt będą zmuszeni przeznaczyć 1899 zł, 2499 zł lub 3099 zł. Przykładowo, zapowiedziany ostatnio Nintendo Switch OLED, czyli najnowsze i najdroższe wydanie konsoli Nintendo będzie kosztowało poniżej maksymalnie 1700 zł.

Premiera Steam Deck odbędzie się pod koniec tego roku.

Aktualności

Zobacz wszystkie