Intel wkracza na rynek kart graficznych! Zapowiedziano Intel Arc!

adrianG

Intel wkracza na rynek kart graficznych! Producent słynący z produkcji świetnych procesorów zajmie się tworzeniem kolejnych podzespołów komputerowych. Zapowiedziano Intel ARC, czyli nowe układy kart graficznych o świetnych osiągach. Ujawniono pierwsze szczegóły i zaprezentowano wideo z gier uruchomionych na kartach Intela.

Intel wkracza na rynek kart graficznych! Prezentacja i pierwsze szczegóły Intel Arc!

Na rynku kart graficznych królują dwaj producenci, czyli AMD i Nvidia. Jednak ta sytuacja już niedługo ulegnie zmianie. Firma Intel ogłosiła, że wypuści swoje własne karty graficzne o nazwie Intel Arc. Producent ten jest głównie znany ze świetnych procesorów, a jedynymi układami graficznymi wypuszczanymi przez firmę są te zintegrowane. Intel jest dużym graczem i może namieszać na rynku kart graficznych.

Karty graficzne Intela mają obsługiwać ray tracing. Na zwiastunie zapowiadającym karty graficzne znalazły się fragmenty rozgrywek z kilku różnych gier. Pokazano jak wygląda rozgrywka w Forzie Horizon 4, Mount & Blade II Bannerlord, Psychonauts 2, PUBG, Days Gone, Subnautica Below Zero, Metro Exodus, Rift Breaker, Chivalry II i Crysis Remastered Trilogy. Trzeba przyznać, że gry prezentują się świetnie i wszystko wskazuje na to, że układ ARC od Intela może być niezłą konkurencją dla kart graficznych Radeon i GeForce. 

Na ten moment nie ujawniono cen Intel Arc, ale wiadomo, że pierwsze karty graficzne pojawią się już na początku przyszłego roku.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie