Miliony nowych użytkowników na Epic Games Store odebrało darmowe GTA V!

adrianG

Miliony nowych użytkowników na Epic Games Store odebrało darmowe GTA V! Epic Games może być zadowolone. Plany firmy zmierzają w dobrym kierunku. Rozdawanie gier za darmo, aby przekonać graczy do swojej platformy okazało się świetnym pomysłem. Ujawniono wykres, który obrazuje ilu nowych graczy zachęciły darmowe gry do korzystania z Epic Games Store.

Miliony nowych użytkowników na Epic Games Store odebrało darmowe GTA V!

Kolejna ciekawa informacja dotycząca Epic Games ujrzała światło dzienne. Spór pomiędzy Epic Games a Apple nadal trwa. Kolejne dokumenty zostały przedstawione w sądzie.

W kolejnych dokumentach przedstawiono wykres, który ujawnia ilu nowych użytkowników zyskała platforma. Największe wzrosty odnotowano w okresach kiedy udostępniano gry za darmo. W maju 2020 roku w Epic Games Store za darmo można było odebrać GTA V. Produkcja ta od lat cieszy się dużym zainteresowaniem graczy więc nic dziwnego, że gdy została udostępniona za darmo, to ogromna ilość osób skorzystała z tej oferty.

Według danych z wykresu, darmowe GTA V przyczyniło się do pozyskania przez platformę ponad 7 mln nowych użytkowników. Civilization VI było w Epic Games Store drugą darmową grą, po którą chętnie sięgali gracze. Civilization VI zachęciło około 2,5 mln nowych użytkowników na Epic Games Store. Trzecią najchętniej pobieraną grą była Subnautica, która zachęciła do platformy około 1 mln nowych graczy.

Jak widać taktyka, która została objęta przez Epic Games przynosi zamierzone efekty. Coraz więcej osób przekonuję się do platformy i zaczyna z niej korzystać. 

Aktualności

Zobacz wszystkie