Ujawniono kwotę jaką Microsoft zapłacił za ekskluzywność Rise of the Romb Raider!

adrianG

Poznaliśmy cenę ekskluzywności Rise od the Tomb Raider! Gra początkowo została wydana tylko na konsole Microsoftu i około 3 miesiące później na PC. Czasowa ekskluzywność dla Microsoftu kosztowała firmę sporo pieniędzy. W sieci pojawiła się informacja o dokładnej kwocie jaką Microsoft musiał zapłacić za ekskluzywność gry na pewien czas. Kwota może przyprawić o zawrót głowy.

Ujawniono kwotę jaką Microsoft zapłacił za ekskluzywność Rise of the Tomb Raider! Kwota może zaskoczyć wiele osób!

Premiera Rise of the Tomb Raider odbyła się w 2015 roku. Gra zadebiutowała najpierw wyłącznie na konsole Xbox 360 oraz Xbox One, a 3 miesiące później pojawiła się również wersja na PC. Na pozostałe platformy gra trafiła w późniejszym terminie. Wydanie gry najpierw na konsole Xbox spowodowało jej czasową ekskluzywność. Już wtedy było wiadomo, że Microsoft musiał sporo zapłacić za ekskluzywność Rise of the Tomb Raider przez pewien czas.

W końcu po latach ujawniono dokładną kwotę jaką Microsoft musiał przeznaczyć, aby Rise of the Tomb Raider było dostępne na początku tylko dla konsol Xbox. Jak się okazuje, Microsoft wydał aż 100 mln dolarów na czasową ekskluzywność gry. Kwota ta robi ogromne wrażenie zwłaszcza, że ekskluzywność gry dla Microsoftu trwała 11 miesięcy. Po tym czasie gra trafiła również na konsolę PlayStation 4.

Aktualności

Zobacz wszystkie