Nowa cena Nintendo Switch! Taniej czy drożej?

bartekZ

Nowa cena Nintendo Switch! To już oficjalne - cena popularnego sprzętu uległa zmianie. Zasadnicze pytanie brzmi następująco: będzie taniej czy drożej? I skąd taka zmiana? Informacje są dobre, bo za sprzęt od Nintendo zapłacimy mniej. Tyczy się to rynku europejskiego. Co ciekawe, gdy tylko pojawiły się pierwsze, nieoficjalne jeszcze wzmianki na temat zmiany cen Switcha w Europie, producent unikał wyjaśnień na temat powodów takowej decyzji. Teraz stało się jednak inaczej i wszystko uzasadniono.

Nowa cena Nintendo Switch! Będzie taniej czy drożej? Poznaliśmy oficjalną odpowiedź oraz uzasadnienie zmian

Od jakiegoś czasu w sieci krążyła wieść o tym, że Nintendo Switch będzie miało inną niż dotychczas cenę. Doniesienia te w końcu się potwierdziły i poznaliśmy oficjalne stanowiska producenta. Wiele osób obawiało się, że sprzęt okaże się droższy. Tak się jednak nie stało, a prawdziwe okazały się plotki o obniżce jego ceny. Od teraz w Europie Nintendo Switch będzie można kupić za 259,99 funtów lub 299,99 euro.

Wiele osób zastanawiało się jednak, skąd taka zmiana - zwłaszcza, że producent początkowo nie chciał zdradzić powodów obniżki. W końcu pojawiło się jednak oficjalne oświadczenie. Tańsze konsole to pokłosie zmieniających się kursów walut, oraz przede wszystkim zbliżającego się debiutu Nintendo Switch OLED.

Warto przypomnieć, że Nintendo Switch OLED zadebiutuje już 8 października. Przy okazji podkreśla się, że zmianie nie ulegną ceny Nintendo Switch Lite - a takie doniesienia także zaczęły pojawiać się w sieci.

Aktualności

Zobacz wszystkie