Koniec produkcji PS4 Pro! Jest komunikat Sony

bartekZ

Koniec produkcji PS4 Pro! Choć w kuluarach mówiło się o tym już od jakiegoś czasu, Sony dopiero teraz oficjalnie potwierdziło wcześniejsze doniesienia. Za jeden z powodów podaje się, że teraz Japończycy więcej uwagi chcą poświęcić produkcji swojego najnowszego dzieła - mowa o PlayStation 5. A jak dobrze wiadomo, nowa konsola jest bardzo trudno dostępna. Można mieć zatem nadzieję, że ulegnie to zmianie. Co natomiast z osobami, które w przyszłości będą chciały nabyć niebywale udane PS4?

Koniec produkcji PS4 Pro! Jest komunikat Sony

A więc jednak - nieoficjalnie doniesienia stały się faktem, a wszystko potwierdziło Sony. To koniec produkcji większości modeli PS4. O tym, że Sony planuje nieco zmienić priorytety w swoich fabrykach, nieśmiało mówiono już wcześniej. Teraz wiadomo, na czym dokładnie będą polegać rzeczone zmiany.

Od tego momentu, Sony zaprzestaje produkować wszystkie wersje PlayStation 4 za wyjątkiem tylko jednego modelu. Jak się okazuje, na linii produkcyjnej pozostanie jedynie model Jet Black 500GB. Tym samym potężna marka rezygnuje z tworzenia wszystkich modeli PS4 Pro i większości PS4 Slim.

Aktualnie jedyną szansą na zdobycie wersji PS4 1TB będzie upolowanie egzemplarza na sklepowych magazynach. Sony nie będzie też produkować już białych modeli PS4 Pro i PS4 Slim.

Skąd taka decyzja? Jak można było wcześniej przypuszczać - wszystkie siły rzucane są teraz na konsolę najnowszej generacji. Dobrze wiadomo, że istnieją realne problemy z jej dostępnością. Teraz sytuacja powinna się nieco poprawić, a produkcja PS5 powinna ruszyć z podwójną mocą.

Aktualności

Zobacz wszystkie