Cyberpunk 2077 - data premiery uległa zmianie? Znane wstępne wymagania sprzętowe

bartekZ

Cyberpunk 2077 zbliża się wielkimi krokami. Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w historii ukaże się już w tym roku, jednakże premierę przesunięto. Co ciekawe, początkowo produkcja CD Project Red miała ukazać się już 16 kwietnia tego roku. Najnowsze wiadomości wskazują jednak na to, że tytuł w sprzedaży ukaże się nieco później. Znane są już także wymagania sprzętowe, jakie należy spełnić, aby móc w ogóle cieszyć się rozgrywką na dostatecznym poziomie. Niezwykle rozwinięty projekt, aby oddać pełnię swoich możliwości użytkownikom, wymaga niezłego sprzętu.

Cyberpunk 2077 zbliża się wielkimi krokami! Data premiery nieco przesunięta względem pierwszych zapowiedzi

Czy oczekiwanie na jakąś grę było kiedykolwiek tak ogromne, jak na Cyberpunk 2077? Choć zdania graczy z pewnością będą podzielone, fakty są takie, że produkcja CD Project Red od samego początku cieszy się potężnym zainteresowaniem. Dość mówić o tym, że pomysł na stworzenie Cyberpunk 2077 miał zrodzić się już w 2012 roku. To pokazuje, ile czasu studio poświęciło na pracę, mając nadzieję, że produkt będzie czymś idealnym. Z pewnością między innymi w związku z tym, zdecydowano się na przesunięcie premiery. Ta początkowo zapowiadana była na 16 kwietnia tego roku. Tym samym łatwo się zorientować, że gdyby wszystko poszło po myśli twórców, już dziś cieszylibyśmy się z rozgrywki. Na to będzie trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Ile dokładnie?

Najnowsze doniesienia przewidują, że na sklepowe półki Cyberpunk 2077 trafi 17 września tego roku. Nietrudno skojarzyć, że termin ten niemal zbiegnie się z premierą najnowszej FIFY. Czy będzie to jednak miało jakikolwiek wpływ na sprzedaż zarówno jednego, jak i drugiego tytułu?

Wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077 - w co powinni wyposażyć się gracze?

Bardzo często zadawanym pytaniem w kontekście Cyberpunk 2077, są wymaganie sprzętowe, które gracze będą musieli spełnić, aby móc cieszyć się produktem CD Project Red. Jak dobrze wiadomo, najbardziej oczekiwany tytuł gamingowy tego roku stworzony został na autorskim silniku REDengine 4. Gra natomiast jest niczym innym jak połączeniem RPG z elementami FPS. Kolejnym elementem warunkującym wymagania sprzętowe, z pewnością jest otwarty, potężny świat, z jakim przyjdzie mierzyć się graczom.

Już teraz jest jasne, że oprócz pecetowców, w Cyberpunk zagrać będą mogli użytkownicy konsol. Mowa rzecz jasna o PS4 oraz Xbox One, gdyż co do nowszych generacji tychże urządzeń, nic nie jest jeszcze przesądzone - a przynajmniej głośno się o tym nie mówi.

Jak na ten moment, pojawiają się jedynie szacunki dotyczące ewentualnych wymagań sprzętowych. Jedne z przekazów podają, że należy wyposażyć się przynajmniej w następujące podzespoły komputerów:

Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz
Karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280
Pamięć RAM: 8 GB
System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Przewidywane rekomendowane wymagania przedstawiają się natomiast następująco:

Procesor: Intel Core 7-8700K 3.7 GHz
Karta graficzna: 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56
Pamięć RAM: 16 GB
System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Aktualności

Zobacz wszystkie