gry

FIFA 21 - co wiemy o najnowszej edycji gry?

bartekZ

FIFA 21 to pozycja obowiązkowa u każdego fana serii. Czym jednak będzie różnić od poprzedniczki? Czy czeka nas rewolucja któregoś z trybów gry? A może pandemia koronawirusa jakkolwiek wpłynie na wydanie nowej odsłony piłkarskich zmagań na komputery osobiste i konsole? Prezentujemy wstępne, aczkolwiek jak na razie jeszcze szczątkowe informacje, dotyczące spodziewanej produkcji od EA Sports!

FIFA 21 - co wiemy o najnowszej edycji gry od EA Sports?

FIFA 21 to jedna z pozycji, która rokrocznie elektryzuje wszystkich fanów serii. Wiele emocji wzbudza przede wszystkim dlatego, że jest tytułem cyklicznym i bardzo łatwo porównać go do poprzedniej edycji. Twórcy natomiast zawsze stają przed nie lada wyzwaniem, aby stworzyć coś rewolucjonizującego, mając na to niespełna rok. Przy okazji trzeba liczyć się tym, że dana zmiana niekoniecznie może przypaść do gustu graczom. Tym sposobem jakiś czas temu, w FIFE pojawiły się nowe tryby, takie jak The Journey, czy choćby jak przed rokiem - Volta. Choć miały one być kluczowe, nie podbijały serc wszystkich, którzy zdecydowali się na zakup gry od EA Sports.

A jak będzie tym razem? Czy programiści z Kanady zaproponują graczom jakąś zupełną nowość? Jak na razie nie pojawiają się na ten temat żadne przecieki. Jednakże, słyszy się plotki, że nieco wzbogacona i bardziej realna stanie się sama rozgrywka. Tutaj mowa o wideo weryfikacji decyzji sędziego, czyli po prostu o systemie VAR. Wielu zapyta - po co sprawdzanie w teorii nieomylnych decyzji komputera? Pasjonaci jednak śmiało powiedzą, że zwyczajnie chodzi o wprowadzenie nowego, dla wielu ciekawego elementu animacji i przebiegu samego spotkania. Czy jednak przecieki potwierdzą się w rzeczywistości? Na to trzeba jeszcze nieco poczekać.

FIFA 21 - kiedy premiera?

Niemal wszystkie piłkarskie ligi świata, w związku ze światową pandemią koronawirusa, zostały poważnie zaburzone. Rozgrywki przerwano między innymi w Anglii, Hiszpanii i Niemczech, a już teraz wiadomo, że całe sezony prawdopodobnie anulowane zostaną w Holandii i Francji. Czy będzie to miało jednak wpływ na przesunięcie premiery najnowszej "kopanki" od EA Sports? W tej chwili trudno wyrokować. Niewykluczone jednak, że światowy paraliż wpłynął także na pracę studia, które jest odpowiedzialne za pracę na FIFĄ 21.

Jeśli jednak wszystko pójdzie z planem, premiera gry odbędzie się pod koniec września. Zwykle planowana była na ostatni piątek tegoż miesiąca, zatem można przypuszczać, że i tym razem będzie podobnie. Jeśli tak, można spodziewać jej się 25 września tego roku.

Czy FIFA 21 ukaże się na nową generację konsoli PlayStation 5 oraz Xbox serii X?

Konsolowcy już zacierają dłonie na samą myśl o pojawianiu się w tym roku nowej generacji PlayStation oraz Xboxa. Fani serii FIFA zachodzą natomiast w głowę, czy w najnowszy tytuł od EA Sports będą mogli zagrać właśnie na PS 5 i Xboxie serii X. Pierwsze przecieki wydają się mówić, że FIFA na najnowszą generację konsol, ukaże się wraz z ich premierami. Nie jest to jeszcze jednak oficjalnie potwierdzone.

Aktualności

Zobacz wszystkie