Watch Dogs: Legion

writersnotdead

Watch Dogs: Legion to kolejna, trzecia już odsłona serii francuskiego studia Ubisoft, które w ostatnich latach zasłynęło głównie dzięki serii Assassins Creed i Tom Clancy's The Division. Podobnie jak jej poprzedniczki, Watch Dogs: Legion jest trzecioosobową grą akcji osadzoną w niedalekiej przyszłości, której bohaterowie są członkami DedSec - grupy hakerów przeciwstawiającej się postępującej rządowej inwigilacji i stopniowemu odbieraniu swobód obywatelskich. 

Świat gry i fabuła

Akcja gry Watch Dogs: Legion rozgrywać się będzie w Londynie. Wielka Brytania jest już po brexicie, natomiast władzę w pogrążającym się w chaosie i anarchii mieście przejmuje potężna, prywatna organizacja o nazwie Albion, która dysponuje armią ludzi i dronów, a także kontroluje tysiące zamontowanych w całym Londynie kamer. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, gracz kierujący hakerami z grupy DedSec przeciwstawia się opresyjnej władzy, a jego celem jest powstrzymanie Albionu przed zdobyciem nieograniczonej kontroli i wywalczenie wolności dla przeciętnych obywateli. Klimat gry może niektórym kojarzyć się orwellowskim Rokiem 1984 przeniesionym w realia nowoczesnego, momentami cyberpunkowego Londynu.

Rozgrywka i mechanika

Rozgrywka w Watch Dogs: Legion przypominać będzie tą, które znamy z dwóch poprzednich odsłon serii. Akcję obserwować będziemy więc z trzeciej osoby, a większość czasu spędzimy zapewne na walkach z żołnierzami Albionu czy szybkiej jeździe jednym z wielu dostępnych w grze pojazdów. Twórcy oddają do dyspozycji gracza sanbox w pełnym tego słowa znaczeniu, a brak liniowej fabuły pozwala na jeszcze większą dowolność w tym, co w danym momencie chcemy robić. Inaczej, niż miało to miejsce w dwóch poprzednich odsłonach serii, gracz nie będzie kontrolował jednego (Watch Dogs) lub kilku (Watch Dogs 2) gotowych bohaterów, a będzie miał możliwość stworzenia własnego ruchu oporu i rekrutowania napotkanych na swojej drodze postaci. Co ciekawe, oprócz tradycyjnego trybu dla jednego gracza, twórcy przewidzieli tryb kooperacji, w którym w trzyosobowej grupie możemy wspólnie przemierzać Londyn. 

Data premiery

Wstępnie premiera Watch Dogs: Legion zapowiadana była na marzec roku 2020, od dawna wiemy jednak, że tak się nie stanie, bowiem wydarzenia związane z pandemią COVID-19 przyczyniły się do solidnego opóźnienia. Jak twierdzą przedstawiciele studia Ubisoft, gra ukaże się "w okresie pomiędzy 1 lipca a 31 grudnia 2020 roku", nie znamy więc dokładnej daty jej pojawienia się w sklepach i w internetowych serwisach z grami.

Kwestie techniczne i wymagania sprzętowe

Choć wciąż nie znamy dokładnych wymagań sprzętowych Watch Dogs: Legion dla komputerów osobistych, tak możemy spodziewać się, że będą one względnie wysokie, francuski potentat gier zdążył przyzwyczaić nas do grafiki z najwyższej półki. W Watch Dogs: Legion zagramy zarówno na PC, Xbox One, PS 4, ale także na konsolach nowej generacji - Xbox Series X i PS 5. To, co w Watch Dogs: Legion może się podobać, to wyjątkowo szczegółowe modele postaci oraz wierne odwzorowanie współczesnego Londynu, z kultowymi dla stolicy Anglii miejscami, m.in. Big Benem, London Eye czy chociażby Tower Bridge.

Aktualności

Zobacz wszystkie