Vampire: The Masquerade-Bloodlines 2

writersnotdead

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to następczyni gry z 2004 roku o tym samym tytule, która została niezwykle ciepło przyjęta przez graczy i zdobyła sobie całkiem pokaźne grono fanów, osiągając miano gry kultowej, cieszącej się sporym zainteresowaniem nawet wiele lat po premierze. Nic więc dziwnego, że gdy studio Hardsuit Labs ogłosiło w roku 2019 prace nad sequelem pierwszej części i zaprezentowało krótki gameplay, wydarzenie odbiło się w świecie graczy szerokim echem.

Świat gry i fabuła

Gracz zostaje rzucony do mrocznego świata fantasy we współczesnym Seattle, w którym kilka konkurencyjnych klanów wampirów toczy, ukrytą dla przeciętnego zjadacza chleba, walkę o władzę i dominację. Gra pozwala nam zbudować własną postać od zera i wybrać przynależność do jednej z grup. Ważnym elementem przedstawionego w grze świata jest tytułowa Maskarada - zasada, w myśl której rywalizujące i walczące ze sobą wampiry nie ujawniają postronnym swojej prawdziwej natury. Jak to zazwyczaj bywa z zasadami, nie wszyscy palą się do ich przestrzegania, wywołując tym samym nie małe zamieszanie i ściągając na siebie gniew innych wampirów, na których czele stoi Książę Seattle. To, czym wyróżniała się pierwsza część gry, a co również zostało zaimplementowane w Bloodlines 2 jest tzw. reactive storytelling, czyli mechanika, polegająca na budowaniu świata gry na podstawie decyzji podjętych przez gracza. Takie rozwiązanie niezwykle poprawia immersję gry i pozwala poczuć, że mamy realny wpływ na to, co się wokół nas dzieje.

Mechanika

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to pierwszoosobowa gra RPG. Rozgrywka polegać będzie przede wszystkim na dość swobodnym ekspolorowaniu świata gry, rozwiązywaniu zadań, walce, odkrywaniu sekretów i wchodzeniu w interakcje z postaciami NPC. Jak w każdej grze RPG, tak tutaj będziemy rozwijać swoją postać wbijając kolejne poziomy doświadczenia i ucząc się unikatowych dla każdej wampirzej rasy umiejętności. Co więcej, jak na prawdziwego wampira przystało, naszym obowiązkiem będzie systematyczne polowanie na bogu ducha winnych mieszkańców Seattle i żywienie się ich krwią. Autorzy nie przewidzieli trybu dla wielu graczy i już dziś wiemy, że gra oferować będzie tylko tryb jednoosobowy.

Data premiery

Twórcy nie podali jeszcze dokładnej daty premiery gry, z półoficjalnych źródeł wiemy natomiast, że Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 powinna ukazać się jesienią roku 2020. Już dzisiaj PC'tową wersję gry możemy nabyć za pośrednictwem serwisu Steam, gdzie jest ona dostępna w trzech wersjach, kosztującą 214,99 zł wersję podstawową, 249,99 zł  Edycję Rozszerzoną i 324,99 zł Blood Moon Edition.

Kwestie techniczne i wymagania sprzętowe

W Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zagramy na PC, Xbox One i PS4. Nie ma żadnych wieści, jakoby twórcy planowali wypuścić grę na jakąkolwiek inną platformę. Niestety nie znamy jeszcze minimalnych ani rekomendowanych wymagań sprzętowych dla posiadaczy komputerów osobistych, patrząc jednak na przedstawione dotychczas trailery i gameplay możemy domniemać, że nie będą one nienaturalnie wygórowane. Co więcej, autorzy gry zapowiedzieli popremierowe wsparcie w postaci dodatkowych wampirzych ras i wątków fabularnych, za które nie będziemy musieli specjalnie dopłacać.

Aktualności

Zobacz wszystkie