Microsoft Flight Simulator - przygotujcie dużo wolnego miejsca na dysku!

bartekZ

Microsoft Flight Simulator to nie lada gratka dla fanów lotnictwa i osób, które chciałby posmakować życia pilota. Gra, która ukaże się jeszcze w tym roku, już teraz budzi sporo emocji. Przede wszystkim przyciąga swoim realizmem i ogromnym rozmachem, z jakim jest tworzona. Choć zalecane wymagania sprzętowe nie zwalają z nóg, co jest zdecydowanie dobrą informacją - gracze będą musieli jednak zadbać o dostateczną ilość wolnego miejsca na dysku. Wszystko dlatego, że gra będzie - kolokwialnie mówiąc - bardzo dużo ważyć.

Microsoft Flight Simulator - wymagania sprzętowe przystępne, ilość wymaganego miejsca na dysku - konkretna

Czy są tutaj jacyś fani lotnictwa? Chyba każdy z nas marzył niegdyś o lataniu samolotem i wyobrażał sobie towarzyszące temu uczucie. Jest to jedna z tych umiejętności, które naprawdę wydają się niezwykle skomplikowane. Wystarczy przecież tylko spojrzeć na kokpit pilota - ilość przycisków, przekładni i urządzeń pomiarowych służących do prowadzenia wielkiej, podniebnej maszyny, przyprawia wręcz o ból głowy. Teraz będzie jednak szansa, aby w tym wszystkim się sprawdzić. A wszystko za pomocą Microsoft Flight Simulator, który ma niezwykle realnie oddawać to, co czuje pilot samolotu.

Minimalne wymagania Microsoft Flight Simulator:
  • Procesor: Ryzen 3 1200 / Intel i5-4460.
  • Karta graficzna: Radeon RX 570 / NVIDIA GTX 770.
  • VRAM: 2GB.
  • RAM: 8GB.
  • Miejsce na dysku: 150GB.

Choć gra będzie niezwykle zaawansowana - zarówno pod względem graficznym, jak i fizyki maszyn i funkcji - jej wymagania sprzętowe nie są aż tak wielkie, jak mogłoby się wydawać. Wiele portali i ekspertów stwierdza, że nawet zalecane parametry komputera, jakie wskazują twórcy gry, nie powinny przysporzyć nikomu problemów. Co innego jednak, jeśli mowa o ilości wymaganego wolnego miejsca na dysku. Zainstalowanie gry może wymagać aż 150GB zapasu!

Niesamowite widoki - świetnie odwzorowane otoczenie, a wszystko dzięki zdjęciom satelitarnym

Realizm gry powalać ma na wielu płaszczyznach. Począwszy rzecz jasna na aspektach związanych z prowadzeniem wielkiej, podniebnej maszyny, a kończąc na świetnie dopracowanych elementach graficznych, w których skład wchodzą zarówno samoloty, jak i całe otoczenie.

Najbardziej skupić powinniśmy się jednak na otoczeniu. Nasza planeta i wybrane na niej miejsca będą niezwykle szczegółowo i konkretnie odwzorowane. A wszystko dzięki prawdziwym zdjęciom satelitarnym, z których korzystać będzie gra. Wobec tego, do jej jak najbardziej efektywnego działania, koniecznie będzie niezłe połączenie z Internetem. Dzięki temu na bieżąco generowane będą realne przestrzenie, lotniska i tym podobne aspekty dotyczące terenów, nad którymi będziemy mogli się wnosić. Portal antyweb.pl zaznacza jednak, że Microsoft Flight Simulator będzie można odpalić także na komputerze, który nie jest połączony z siecią. Niemniej jednak, to sprawi, że rozgrywka nie będzie już tak szczegółowa, a świat w którym się znajdujemy - wybrany poniekąd losowo, przez specjalne algorytmy.

Interesujące tryby gry i duża dawka realizmu. Ta jednak zależeć będzie także od gracza

We wszystkim bardzo ważny jest fakt, że poziom realizmu w grze, określić będzie mógł sam gracz. Nie bez kozery przecież tę pozycję nazwano mianem symulatora.

Niezwykle interesującą nowinką jest choćby fakt, że w grze będzie można spotkać wszystkie loty, które odbywają się w momencie, gdy my sami usiądziemy za wirtualnymi sterami samolotu.

Warto wspomnieć także o poszczególnych trybach gry. Live Players to jeden z najbardziej oddający rzeczywistość. To tutaj będzie trzeba mierzyć się z nagłymi zmianami pogody, a także wszystkimi innymi problemami i zasadami, które na co dzień tyczą się pilotujących podniebne maszyny. W trybie All Players gracze będą mogli natrafiać na siebie nawzajem, niezależnie od trybu, który akurat wybrali. Tam czeka ich jednak dowolność w wyborze aury i innych istotnych elementów sztuki latania. W trybie Groups natomiast, napotykać będziemy jedynie maszyny i graczy, którzy należą do naszej paczki (tudzież grupy).

Aktualności

Zobacz wszystkie